وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

نحوه فعالیت ها در مجموعه

به نام خدا

با سلام و نثار دعای خیر

با توجه به راه اندازی سوپراپلیکیشن مجموعه عرفان کیهانی حلقه که در حال بارگزاری است و در خلال یکی دوماه آینده تکمیل (تبدیل به کاملترین اَپلیکیشن آموزشی دنیا) خواهد شد، نکاتی را به اطلاع همراهان و دوستان عزیز و معرفت پژوهان گرامی میرساند:

  موضوع مهم: متاسفانه مدتی است عوامل امنیتی ایران مبادرت به دستگیری و یا احضار مربیان نموده و با تهدید آنها مبنی بر اینکه در صورت عدم همکاری، محکوم به حبس های طولانی مدت خواهند شد. در این رابطه (بر طبق اطلاعات دریافتی)، همکاری درخواست شده بسیار ساده بوده و فقط براین منوال است که این افراد مطالب و موضوعاتی را که کارشناسان امنیتی در اختیار آنها قرار می دهند، در گروه ها و کانال ها به تدریج منتشر کنند. به نظر میرسد که هدف از چنین کاری به ظاهر ساده این است که بتوانند طی یک مدت زمانی، با جمع آوری این مطالب تحریف شده و بعضا مغایر با متون دینی اسلام که عوامل خودشان عامل انتشار آنها هستند، بتوانند  فتوای ضاله بودن این فعالیت را گرفته تا مجوز قانونی لازم برای برخورد با آن را پیدا کنند.

لازم به ذکر است، چنین اقدام متقلبانه ای در مورد خود من در سال ۸۹ و ۹۰ صورت گرفت. اما در خلال دهه ۹۰، خلاف این اتهامات کذب برای دیوان عالی کشور ثابت و اتهامات وارده مردود شناخته شد. در نتیجه بعد از یک دهه چالش شدید، برای همگان معلوم شد که اتهامات وارده به مکتب عرفان کیهانی حلقه از جمله:  افساد فی الارض، ارتداد، ضاله بودن، فرقه بودن و… همگی مردود و بی پایه و اساس بوده است. همچنین مشخص شد، مکتب عرفان کیهانی حلقه مبرا از هرگونه تهمت و افترایی است و در آن هیچگونه تعلیم ضد بشری و غیر اخلاقی و انحرافی و ضد دینی وجود ندارد.

بنابراین، بخوبی مشخص است کلیه اتهاماتی که ممکن است در این رابطه به افراد وارد کنند نیز کاملا غیرقانونی و خلاف مفاد حقوق بشر است. بویژه اینکه کلیه فعالیت های این مکتب در حوزه معرفت پژوهی و گسترش دانش بشری است و اهداف آن غیرسیاسی، مسالمت آمیز و بشردوستانه می باشد.

در ضمن انجمن ها نیز همگی با تکیه به مفاد حمایتی حقوق بشر (از موجودیت انجمن ها) که تشکل هایی غیرسیاسی هستند و صرفا اهداف معرفت پژوهی را دنبال میکنند، لازم است که در نهایت آزادی بتوانند به فعالیت های علنی خود بپردازند (البته انجمن ها نیز ملزم به رعایت کلیه مفادآیین نامه مربوطه هستند و انجمن های متخلف منحل خواهند شد).

همچنین لازم به ذکر است، شرکت در آموزش های معرفت پژوهانه علنی عرفان حلقه که همه موضوعات آن معلوم و مشخص است و جرمی محسوب نمیشود و با توجه به اینکه این آموزه ها در سطح عمومی منتشر میشود و همگان در جریان آن هستند؛ ترفند بستن افترا و تهمت مبنی بر شیطان پرستی و… بر علیه آن نیز دیگر ثمری ندارد.

 در نتیجه، بمنظور خنثی کردن شگردها و دسیسه های معاندین از این پس:

 • مکتب عرفان کیهانی حلقه در قبال مطالب و موضوعاتی که خارج از سوپراپلیکیشن مجموعه ارائه میشوند، هیچگونه مسئولیتی نداشته، ارائه دهندگان مطالب انحرافی را از خود ندانسته و بشدت طرد میکند و در هیچ مرحله ای از اینگونه افراد دفاع نخواهد کرد و با پیش آمدن هرگونه مشکلی برای آنها، هیچگونه مداخله ای ندارد و عواقب قانونی، اجتماعی و… ارائه هر گونه مطلب خلاف آموزه ها و نامعتبر به عهده ارائه دهندگان آن می باشد.

 • در سوپراپلیکیشن مجموعه، کلیه رفرنس ها و منابع معتبر مکتب عرفان کیهانی حلقه دراختیار همگان قرار خواهد گرفت. بنابراین، از این پس نیازی نیست که دوستان عزیز در گوشه و کنار مختلف بصورتی موازی در گروه ها و کانال های مختلف، این رفرنس ها را ارائه بدهند. قرار است رفرنس مرکزی، کاملترین رفرنس ممکن باشد. در این رابطه حتی کلیه ویدئوهای دهه ۸۰ که مربوط به برگزاری دوره های مختلف و سخنرانی ها و جلسات مختلف بوده (پس از محو تصاویر افراد شرکت کننده) در اختیار عموم و در آرشیو قرار خواهد گرفت. همچنین کلیه کتابها، مقالات، مجلات و… با متون تایید شده، منابع صوتی ( مانند کتاب های صوتی) و… نیز با آخرین بازبینی ها ارائه میشوند.

 • در این رابطه از گروه ها و کانال های محترمی که ارائه دهنده رفرنس های مختلف مکتب عرفان کیهانی حلقه بوده و در این رابطه هم مسلما زحمات زیادی متحمل شده اند، در خواست میکنم، منابع تهیه شده را با دیگران از طریق سوپراپلیکیشن مجموعه به اشتراک بگذارند و اجازه بدهند که همه مجموعه از آن ها بهره برداری کنند. به همین منظور بعد از چیدمان اولیه در بخش رفرنس های اپلیکیشن، از این عزیزان درخواست میشود آنچه را که میتوانند به این منابع اضافه نموده، به مجموعه اهدا کنند و به مشارکت بگذارند. زیرا، تنها روزنه ورود و شانس برای معاندین، انتشار مطالب مشکوک و انحرافی از طریق گروه ها و افراد نفوذی و یا کسانیکه مجبور به همکاری شده اند می باشد که با انتشار این مطالب وانمود کنند که این موضوعات انحرافی مربوط به آموزه های عرفان کیهانی حلقه است تا بتوانند شگردها و دسیسه های مورد نظر محافل امنیتی و مغرض را به مورد اجرا بگذارند.

 • از مربیان عزیز و محترم و گروه هایی که بخش پاسخگویی به سوالات ایجاد نموده اند. هرچند در این رابطه زحمات زیادی را هم متحمل شده اند، اما خواهشمندم اجازه بدهند پاسخگویی به سوالات نظام قدیم و متعاقبا نظام جدید، معاندین، منتقدین و… از این پس فقط به عهده اینجانب باشد و پاسخ ها صرفا با توجه به رفرنس ها از طریق بانک سوال در سوپراپلیکیشن مجموعه ارائه شود تا این روزنه نفوذ به آموزه ها نیز کاملا بسته شود.

 • از کلیه فعالیت های صرفا آموزشی چه بصورت فردی و یا گروهی (حضوری- مجازی) به شرطی که هیچگونه فعالیت جانبی دیگری به غیر از تدریس عرفان حلقه آن هم متکی بر رفرنس های مربوطه نداشته باشند، کاملا استقبال میشود. بدیهی است هرگونه تدریس خارج از برنامه های درسی و بدون رفرنس های موضوعی تخلف محرز محسوب می شود.

 • از کلیه فعالیت های مربوط به ثبت نام چه بصورت فردی و چه بصورت گروهی که در این مدت با قبول زحمات بسیار زیاد و طاقت فرسا، گام های بسیار موثری در زمینه رشد و تعالی مجموعه متحمل شدند (به حق هموار شدن این مسیر، مدیون تلاش های این عده می باشد)، ضمن تشکر و قدردانی در خواست میکنم کماکان به حمایت های کارساز خودشان ادامه داده و اجازه بدهند که مجموعه از حاصل زحمات و تلاش های آنها (علیرغم تهاجمات مداومی که معاندین و عواملشان بر روی این عزیزان متمرکز کرده بودند) همچنان برخوردار باشد و از سایر همراهان نیز میخواهم که اقدام به ایجاد چنین تشکل هایی نموده تا مسیر حرکت مجموعه را هموارتر کنند.

 • فعالیت های کانال های تلگرامی که صرفا به معرفی دقیق و متکی به رفرنس های عرفان حلقه بوده و یا در جهت صرفا هماهنگی ( به غیر از دپارتمان های زبان آکادمی طاهری که فقط از روم های تعیین شده در آکادمی استفاده میکنند) مورد بهره برداری قرار میدهند، بلامانع می باشد.

 • فعالیت های کلاب هاوس ها در صورتیکه صرفا بطور یکجانبه و مشخص و با رجوع به رفرنس های مکتب عرفان کیهانی حلقه برگزار شود، مجاز و معتبر بوده و مورد استقبال قرار میگیرد. بدیهی است هرگونه مناظره ای در هر کجا از جمله در کلاب هاوس از سمت مربیان و افرادی که خود را منتسب به عرفان حلقه می نمایند، تخلف جدی محسوب میشود. زیرا، راه را برای صحنه سازی معاندین مبنی بر شرکت مربیان عرفان حلقه و عدم توانایی در پاسخگویی به سوالات و مباحث و طرح مطالب غلط از زبان مربی نماها و… را ترویج خواهند داد.

 • یکی از روزنه های مهم ایجاد انحراف در مجموعه و وارد کردن ضربه به آن، طرح موضوعات غیر منطبق با آموزه های عرفان حلقه تحت عنوان شهود، دریافت ها و آگاهی های شخصی می باشد که مجددا یادآور میشود که این موارد صرفا به عنوان حجت قلبی (آن هم اگر درست باشد) در جهت اثبات حلقه مربوطه می باشد و فقط برای خود آن فرد سندیت داشته و معتبر است و به درد دیگران نمیخورد جز برای ادای شهادت فرد در تایید حلقه ها. طرح این موضوع راه را برای مشکلات زیادی باز کرده و مطالب انحرافی زیادی را وارد آموزه های برخی از مربیان هم نموده که بجای آموزه های عرفان حلقه و یا به موازات آن، مطالب ناخالصی را به این بهانه وارد آموزه ها نموده اند. بنابراین هرگونه برنامه ای تحت عنوان بررسی شهود، آگاهی ها و دریافت ها، به علت عدم اشراف افراد به تجزیه و تحلیل این موارد نه تنها هیچگونه کمکی به پیشبرد اهداف مجموعه نخواهد کرد بلکه مشکلات و درگیری های جدیدی را نیز طبق تجارب کسب شده ایجاد میکند. بنابراین، خواهشمند است هیچگونه فعالیتی در کانال ها, گروه ها و کلاب هاوس ها و… در اینمورد صورت نگیرد و مربیان محترم از استناد به شهود خود برای ارائه آموزه های عرفان حلقه خودداری بفرمایند

 • از همه عزیزانی که زمان و فرصت کافی برای پاسخگویی به تماسها و پیام های آنها را ندارم، عمیقا عذرخواهی میکنم و باز هم ضمن پوزش، عرض میکنم که فرصت خیلی محدود بنده نهایتا در حد ارتباط و پاسخگویی به کسانیست که در رابطه با مجموعه فعالیت های مشخصی دارند که لازم است با بنده هماهنگی کنند. سایر عزیزان لازم است بخوبی بدانند که امکان پاسخگویی شخصی به مسائل آنها که ارتباط مستقیمی  به امور جاری مجموعه ندارد، در حال حاضر متاسفانه وجود ندارد.

 • به امید خدا در رابطه با پیشبرد اهداف مجموعه متعاقبا راه کارهای مناسب ارائه خواهد شد.

 با آرزوی توفیق الهی
بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه: محمد علی طاهری
۲۴/ژانویه/۲۰۲۲ مصادف با ۴/بهمن/۱۴۰۰