وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

مربیگری متعهدانه و پاسخ به چند سوال

به نام خدا

با سلام و نثار دعای خیر

احتراما پیرو طرح چند سوال به استحضار میرساند:

کلاس های نظام قدیم مطابق درسنامه ها و برنامه های درسی ارائه شده بصورت مجزا از فعالیت های انجمن ها کماکان ادامه دارد. در این مورد برگزاری کلاس های نظام قدیم هیچگاه منع نشده و همواره به شرط امانتداری و رعایت اصول و آیین نامه های مربوطه مورد تشویق و ترعیب نیز قرار داشته است. اما متاسفانه همچنان با مربیان متخلف که تمایل عجیبی برای طرح خود و تحریف و تغییر مطالب و ارائه آنها به شیوه های من درآوردی و به نوعی خیانت در امانت و نقض حق مالکیت معنوی (کپی رایت) و مصادره آموزه ها و بدعت های مضحک و ادعاهای دروغین و کذب که منجر به گمراهی افراد تازه وارد معرفت پژوه میگردد ، ادامه میدهند. در زیر نمونه ای از این مورد جهت اطلاع و پاسخگویی به موارد آن و جهت تذکر به مربیان خاطی ارائه میشود:

 • در این سیستم آموزشی،هیچگونه تقسیم بندی جانبی از طرف هیچکس و هیچ گروهی پذیرفته نیست، عناوینی مانند کارگروه آموزشی جهت بررسی مکانیزم عملکرد حلقه ها، بررسی عرفان نظری و…
 • ادعای اینکه چه کسی حلقه دریافت نموده و چه کسی دریافت نکرده که قطعا عملی خودنمایانه و دروغین است و در حد توان مربیان نبوده و با اصول عرفان حلقه نیز مغایرت دارد.
 • گرفتن تعهدنامه و سوگندنامه درون گروهی جدا از آنچه که از طرف مجموعه اخذ میشود.
 • ادعای شناخت مکانیزم عملکرد حلقه به غیر از آنچه که در دروس ارائه شده است که قطعا ادعایی کذب می باشد.

اطلاعیه قبلی در خصوص تشریح بیشتر شرح وظایف انجمن ها، متعاقبا توضیحات تکمیلی در این مورد به اضافه آخرین متن اساسنامه هدف و شرح وظیفه انجمن های مکتب عرفان کیهانی حلقه را به استحضار میرساند:

 

اساسنامه انجمن های «مکتب عرفان کیهانی حلقه»۲

الف) تعریف انجمن:

انجمن، محلی است برای گردهمایی، همفکری و انجام فعالیت های مرتبط با اساسنامه آن که در اینجا برگرفته از چارچوب ها، اهداف و آموزه های مکتب عرفان کیهانی حلقه می باشد.

ب) هدف از تشکیل انجمن:

 • کمک به پیشبرد «اهداف مکتب عرفان کیهانی حلقه» مانند انجام کارهایی که در خلال دو سال گذشته بشرح ذیل صورت گرفته است: ایجاد اپلیکیشن و رفرنس مرکزی ارائه موثرترین و کاراترین خدمات آموزشی در چارچوب آکادمی، تاسیس مرکز تحقیقاتی کازمواینتل، انجام تحقیقات علمی و تهیه و چاپ ژورنال تحقیقاتی فارسی و انگلیسی کازمواینتل، شرکت در کنگره های بین‌المللی، چاپ کتب و هندبوک های جدید، تهیه و ساخت فیلم های مستند علمی در خصوص نظریات جدید مکتب عرفان کیهانی حلقه در خصوص کیهانشناسی شعوری و زیست شناسی شعوری (از جمله پیدایش حیات، مغز و…)، تاسیس مقاطع بالاتر از آکادمی برای مجموعه دوره های بررسی و شناخت شعور و…
 • تشویق افراد برای ارجاع به مرکزیت و استفاده از منابع معتبر آن و تسهیلات آموزشی ایجاد شده، معرفی محصولات عرفانی، فرهنگی، علمی و… مکتب عرفان کیهانی حلقه از جمله از طریق تهیه بنر و زدن هشتک برای کلمات کلیدی با هماهنگی با مرکزیت و ارائه آن در صفحات مجازی انجمن، بهره برداری از امکانات فضای مجازی مرکزیت و رادیو و تلویزیون حلقه.
 • ثبت نام افراد برای دوره های آکادمی (نظام قدیم و جدید)
 • جذب کمک های مالی و معنوی برای تامین منابع مالی جهت پیشبرد اهداف مجموعه و…
 • جذب نیروهای متخصص برای انجام تحقیقات علمی و رفع نیازهای ترجمه و… همچنین متعاقبا معرفی تحقیقات علمی انجام شده، جهت آشنایی مجموعه.
 • انتشار مطالب و آموزه های عرفان حلقه (بدون آنکه جنبه پخش رفرنس داشته باشد. زیرا، این عمل با تشویق افراد مجموعه به رجوع به رفرنس های مرکزی مغایرت دارد).
 • پاسخگویی به معاندین و روشنگری و شفاف سازی در مواقع لزوم و اجرای برنامه های لایو و غیره در اینموارد.
 • کمک به نشر و اشاعه آموزه های «مکتب عرفان کیهانی حلقه» از طریق معرفی کلی آن و تشریح کاربرد های متعالی آن.
 • حمایت انجمن ها از صفحات مجازی مرکزیت (در حال حاضر بسیاری از انجمن ها به غلط فقط معرف صفحات مجازی خودشان هستند و شرح وظیفه اصلی خود را گم کرده و یا بجا نمی آورند) و کمک به آموزش نحوه کاربری این صفحات و نصب اپلیکیشن آکادمی و…
 • انجام فعالیت های بشردوستانه، خیرخواهانه، حفظ محیط زیست و… همچنین آگاهی رسانی در این موارد با هماهنگی کامل با «سازمان صلح طاهری» (این برنامه ها به زودی اعلام خواهد شد).
 • یادآوری سابقه مبارزاتی مکتب عرفان کیهانی حلقه در به کرسی نشانیدن حقانیت خود (که در حال حاضر بطور کلی اغماض شده است).
 • حفظ و صیانت از آموزه های« مکتب عرفان کیهانی حلقه» و حمایت و دفاع از حقوق و منافع آن به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، تحریف، حلقه سواری، مصادره آموزه ها از طریق محو کردن آن در آموزش های شخصی و… (در این مورد مجموعه بطور کلی و انجمن ها و گروه ها خیلی منفعل عمل نموده و واکنش مناسبی وجود نداشته که همین موضوع باعث شده تا معاندین و عوامل آنها تا حد امکان در خصوص این موارد نهایت سوءاستفاده از این مکتب را داشته باشند).

تبصره ۱: کلیه آموزه های «مکتب عرفان کیهانی حلقه» مشخص و چارچوب های آن معلوم بوده و مشمول قانون حفظ مالکیت های معنوی می باشد و برخورد با متخلفین و ناقضان این مالکیت از هر طریق ممکن پیگیری میشود، هرگونه تغییر، تحریف، مصادره و…، نقض مالکیت معنوی صاحب اثر محسوب و حق پیگیری های رسانه ای و قانونی در داخل و خارج از کشور در هر زمانی بنا به اقتضای شرایط، برای صاحب اثر محفوظ می باشد.  

– در نتیجه: انجمن ها فقط برای خدمت به مرکزیت تعریف و تاسیس شده اند و موجودیت انجمن ها تنها در رابطه با مرکزیت معنا و مفهوم پیدا میکنند.

– بنابراین: لازم است علاقمندان محترم به تاسیس انجمن، دقیقا به این موضوع توجه کافی داشته باشند و اگر قصدی به غیر از خدمت تام به پیشبرد اهداف مجموعه دارند، خود را در معرض بدنامی و سوءسابقه از این نظر قرار ندهند. زیرا این مجموعه رفتار همه افراد را با دقت تمام با چارچوب های عرفانی و اصول و موازین حاکم بر آن، زیر نظر دارد و از رفتارهای غیر عرفانی و کاسبکارانه بخوبی آگاه و مطلع است و…

 

پ) نحوه تشکیل و فعالیت انجمن(نحوه انتخاب هییت مدیره انجمن و اداره امور آن):

۱انجمن توسط هییت موسس که اعضای آن باید حداقل سه نفر باشند و  همگی حداقل کلیه دوره ها ی نظام قدیم را گذرانده و مقیم شهری باشند که انجمن در آن تشکیل میگردد، تأسیس می شود.

۲هیئت مؤسس، اقدام به تشکیل جلسه و دعوت رسمی از داوطلبان عضویت در انجمن نموده و از بین داوطلبین انتخاب هییت مدیره که خود اعضای هیئت موسس، هم میتوانند کاندید هیئت مدیره بشوند، انتخابات علنی برگزار و از بین داوطلبان حداقل تعداد ۳ نفر بعنوان اعضای هیئت مدیره برای مدت ۲ سال انتخاب میکنند. در ضمن در انتخابات میتوانند اعضای علی البدل نیز انتخاب کنند. هییت موسس، در صورتی که خودشان عضو هییت مدیره نباشند، می توانند بعنوان ناظر بر عملکرد انجمن نظارت داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف، آنرا به انجمن مرکزی گزارش دهند تا مورد رسیدگی فوری قرار بگیرد. اما پس از انتخاب هییت مدیره، اختیار دخالت مستقیم در اداره امور انجمن را ندارند (فقط حق ارسال گزارش تخلفات انجمن را دارند).

تبصره ۱: خدمت اعضای هیئت مؤسس، اعضای هییت مدیره، اعضای رسمی و غیر رسمی در انجمن بصورت افتخاری و داوطلبانه می باشد و مسئولیت صحت اقداماتشتان برعهده خودشان می باشند و انجمن مرکزی هیچگونه مسئولیتی از این بابت ندارد.

ت) ماهیت کلی انجمن:

۱ فعالیت انجمن ها صرفا در حوزه معرفت پژوهی و به صورت علنی بوده و جنبه سری و محرمانه و خصوصی ندارد و فعالیتی عمومی است. انجمن ها فعالیت داشته و بخودی خود تشکل سیاسی محسوب نمیشود . انجمن مطابق ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر تشکیل و اقدام به فعالیت میکند و شرکت در انجمن و عضویت در آن اجباری نیست گزارش سالانه آن بصورت علنی به اطلاع اعضای رسمی و انجمن مرکزی میرسد. در ضمن،

ث) نحوه تامین مالی انجمن:

انجمن می تواند برای تأمین هزینه های خودگردانی (مانند آب، برق، تلفن، اینترنت، اجاره و…) از اعضا، حق عضویت دریافت نماید که در حد تأمین هزینه های جاری انجمن می باشد و هیئت مدیره حساب  آن را بصورت سالیانه به اعضای رسمی ارائه می کند. در صورتیکه مبالغ جمع شده بیش از نیاز سالیانه انجمن باشد، مبالغ مازاد را میتوانند به عنوان کمک های مالی و معنوی در اختیار مرکزیت قرار بدهند.

ج) شرایط عمومی عضویت:

اعضا لازم است متعلق به آن کشور، شهر، محله و… باشند. سه دسته عضو برای عضویت در انجمن قابل تعریف می باشد:

۱اعضای رسمی: اعضایی که دوره های عرفان حلقه را گذرانده و یا در حال گذراندن دوره می باشند و پذیرفته اند که مکتب عرفان حلقه تحول برانگیر بوده و میتواند به انسان ها در جهت تعالی آنها و… کمک کند و به همین منظور در جهت تحقق پیشبرد اهداف آن، آماده خدمت داوطلبانه در انجمن هستند. بنابراین کسانیکه در این مورد هنوز به اطمینان خاطر نرسیده اند، لازم است به عنوان عضو غیررسمی یا مهمان در انجمن حضور پیدا کنند تا بتوانند به طریقی مسالمت آمیز، اطلاعات کافی در این حوزه را کسب نموده و به نتیجه قابل قبولی در جهت انتخاب نهایی خود برسند.

تبصره ۱: مکتب عرفان کیهانی حلقه به آزادی اندیشه اعتقاد کامل دارد و ضمن احترام به همه اندیشه ها و صاحبان اندیشه، این حق را برای همگان قایل است که در مورد این مکتب هرگونه که مایل باشند تحقیق نموده و هر زمان مایل بودند آنرا پذیرفته و یا هر زمان که اراده نمودند، این مکتب را بطور کلی رها کنند (بدون هرگونه دخل و تصرفی در آن و با رعایت و حفظ قانون مالکیت های معنوی).

۲اعضای غیررسمی: اعضایی که هیچگونه آشنایی با عرفان حلقه ندارند و جهت کسب اطلاع، عضو انجمن می شوند.

۳اعضای مهمان: اعضای شرکت کننده از سایر کشورها، شهرها و یا محله ها به عنوان مهمان، بصورت موقت می توانند در فعالیت های انجمن مشارکت داشته باشد  

تبصره ۱: صرفا اعضای رسمی دارای حق شرکت در انتخابات و انتخاب شدن بعنوان هییت مدیره هستند.

تبصره ۲: اعضای مهمان، غیررسمی و اعضای مجازی هیچگونه حق مداخله ای در امور انجمن را ندارند.

۴- اعضا موظفند دقیقا مطابق با چارچوب شرح موضوع فعالیت انجمن حرکت نموده و از ایجاد تنش و درگیری، چالش های فکری و… خودداری نمایند. در صورت عدم رعایت این موارد، هییت مدیره حق دارند عضویت فرد خاطی را لغو نموده و یا از فضای مجازی اخراج نمایند (مشاهده شده که افراد مشکوک به قصد ایجاد اختلال وارد انجمن شده و یا با آی دی های فیک در گروه های مجازی انجمن ایجاد دردسر و چالش های مختلف میکنند و…).

چ) مسؤلیت، موارد منع فعالیت و تعهدات  انجمن ها

۱- همه انجمن ها مکلف و موظفند مطابق اساسنامه انجمن فعالیت نموده واز این چارچوب خارج نشوند. در صورت هر نوع تخلف وخروج از چارچوب، عواقب قانونی اجتماعی عملکرد های غلط و خارج از رویه به عهده هیئت مدیره انجمن می باشد.

تبصره ۱- انجمن مرکزی از هر گونه تخلف احتمالی سایر انجمن ها در هر گوشه دنیا بطور کامل مبرا می باشد و هیچگونه مسؤلیتی نخواهد داشت و طرح هر نوع شکایتی علیه آن از طرف هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی پذیرفته نیست.

۲- عدم انجام هرگونه فعالیتی که کلیت آن در این اساسنامه ذکر نشده است. همچنین عدم فعالیت های خارج از چارچوب شرح وظایف انجمن، مانند شرکت در امور خیریه و یا تشکیل موسسات خیریه در انجمن و… که ارتباطی به فعالیت و تعریف انجمن نداشته و خارج از این حیطه می باشند. اگر انجمن و یا اعضای آن بخواهند در راستای اینگونه موارد متفرقه فعالیت کنند، لازم است بصورت کاملا جداگانه و به طور شخصی و خصوصی اقدام کنند بطوریکه هیچگونه تداخلی با انجمن و اعضای آن نداشته باشد.

۳- همه فعالیت های انجمن باید بر اساس آموزه های«مکتب عرفان کیهانی حلقه» باشد. این موضوع بدان معنی است که انجمن پایبند همه اصول و موازین این مکتب که از طریق کتب، مجلات، مقالات، فیلم ها و سخنرانی ها و دوره های آموزشی آکادمی طاهری (نظام قدیم و جدید) مطرح شده است، می باشد.

۴- انجمن ها هیچگونه مداخله ای در امور مربیان نظام قدیم و فعالیت در جهت ثبت نام برای مربیان ندارند. زیرا تجربه نشان میدهد که همه فعالیت های انجمن تحت شعاع این موضوع قرار گرفته و از اهداف اصلی خود باز میماند.

تبصره۱: بنابراین با توجه به اینکه انجمن در زمینه ثبت نام برای مربیان نظام قدیم مجاز به ورود نبوده و چنین شرح وظیفه ای ندارد، از مربیان عزیزی که بمنظور ثبت نام برای خود و یا گروه مورد نظر خود وارد انجمن شده و یا تشکیل انجمن داده اند و قصد فعالیت در مورد پیشبرد مجموعه را در دستور کار خود ندارند، در خواست میشود که انجمن را به افرادی واگذار کنند که هدفشان با هدف مورد نظر انجمن ها همخوانی و مطابقت دارد. همچنین کسانیکه با این هدف انجمن تشکیل داده اند، انصراف خود را از تشکیل انجمن اعلام بفرمایند.

۵- انجمن ها مجاز به انتشار مطالب متفرقه و طرح موضوعات نامربوط نسبت به موضوع عرفان حلقه را نداشته و فقط مجاز به طرح مطالب بر اساس آموزه های عرفان حلقه هستند. طرح مطالب متفرقه چالش برانگیز خواهد بود و موجب اختلاف نظر در تعابیر و تفاسیر آن خواهد شد. بویژه در مواقعی که ارتباط چندانی با موضوعات مکتب عرفان کیهانی حلقه نداشته باشد.

۶- انجمن ها و اعضای آن مجاز به اقدام برای ثبت نام برای مربیان و گروه ها نیستند.

۷- انجمن ها موظفند یک آی دی بمنظور دریافت شکایات از طرف دوستان مجموعه برای خود داشته باشند که در وهله اول تخلفات آنها توسط همراهان عزیز مجموعه به آنها یادآوری شود و در صورت عدم توجه، انجمن مرکزی برای آنها اخطار صادر نماید.

ح- نحوه تعیین نام انجمن

نام انجمن به صورت زیر تعیین میشود:

انجمن عرفان کیهانی حلقه (نام کشور ، نام شهر، کدانجمن)

تبصره-۱: کد شناسایی انجمن، پس از ثبت در دفتر مرکزی عرفان کیهانی حلقه مشخص و صادر خواهد شد.

خ- وظیفه، مسئولیت و اختیارات انجمن مرکزی:

۱انجمن مرکزی صرفا نقش هماهنگی بین انجمن ها را دارد و برای کلیه انجمن های تشکیل شده در دو سطح کلی سرتیفیکیت و کد شناسایی صادر می کند:

 • انجمن در شرف تاسیس (غیر فعال با اعضای هییت موسس)
 • انجمن فعال (با اعضای هییت مدیره)

۲ رسیدگی به شکایات انجمن ها در صورت ارتکاب تخلف نسبت به عرفان حلقه که مربوط به تخطی نسبت به نقض آموزه های عرفان حلقه باشد

۳- دادن تذکر به انجمن های متخلف و ابطال آنها در صورت عدم توجه به تذکرات. همچنین، باطل کردن کد انجمن های که تخلف آنها  قابل حل از طریق تذکر نباشد.

۴-  درخواست برگزاری انتخابات جدید و انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید در صورت ابطال کد انجمن.

تبصره ۱: از آنجا که انجمن مرکزی دارای قاضی، حَکَم و داور نمی باشد، رسیدگی به کلیه شکایات، باید به انجمن مرکزی ارجاع شود. در سایر موارد لازم است، همگی کارهای گروهی و اجتماعی را تمرین نموده و شیوه کار و تشریک مساعی و غیره را در عمل پیاده کرده و اگر مشکلی وجود داشت، بتوانند از طریق مشاوره و رأی گیری و … حل و فصل نمایند. اما مواردی که سوءاستفاده های شخصی و کلاهبرداری صورت بگیرد، با توجه به این که قضاوت و داوری در مورد آن در توان و صلاحیت این مجموعه نیست، لازم است شاکی یا شاکیان به قانون مراجعه نموده و از شخص و یا اشخاص کلاهبردار که با حقه بازی به این کسوت وارد شده و اقدام به ارتکاب جرم نموده اند، شکایت نموده و آنها را تحت پیگرد قانونی قرار بدهند(مشاهده شده که افراد فرصت طلب و کلاهبرداری خود را وارد مجموعه نموده و با سوءاستفاده از این موقعیت، اقدام به سوءاستفاده و… نموده‌اند. در اینجا مجموعه عرفان حلقه ضمن برائت جستن از وجود چنین افرادی، اکیدا هشدار داده میشود که مراقب اعمال و رفتار خارج از رویه افراد که بطور مشخص هیچگونه همخوانی و ارتباطی با مباحث عرفان حلقه ندارد، بوده و مراقب باشند مورد سوءاستفاده و کلاهبرداری قرار نگیرند. البته لازم به ذکر است، در این مورد تجربه نشان میدهد، افرادی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند، مقصر‌ بوده‌اند که با این قبیل افراد وارد تعاملات فردی و شخصی شده و به آنها اعتماد نموده و با میل خود راه کلاهبرداری را برایشان باز گذاشته و با آنها وارد روابط فردی و خصوصی خارج از چارچوب موضوع عرفان حلقه شده اند.

بنابراین در مورد شکایت روابط و تعاملات خصوصی و شخصی افراد، هیچگونه شکایتی مورد رسیدگی قرار نمیگیرد و لازم است که از طریق محافل قانونی پیگیری شود (البته ارسال گزارش برای درج در پرونده افراد و هشیاری مجموعه حتما لازم است). لازم به ذکر است، شکایت از افراد کلاهبردار و فرصت طلب های نفوذی مورد توجه و حمایت همه جانبه مرکزیت می باشد.

۵انجمن مرکزی هیچگونه مسؤلیتی در قبال عملکرد انجمن ها ندارد و هر انجمنی با مسؤلیت خود به فعالیت ادامه می دهد و پاسخگوی عملکرد خود در قبال اعضا نیز می باشد.

تبصره-۲: ارائه سرتیفیکیت و کد شناسایی نشانگر هیچگونه اعتبار و تاییدیه خاصی از جانب انجمن مرکزی به انجمن ها نیست و تنها علاقمندان به تشکیل انجمن که به صورت خود جوش شکل گرفته با اعلام آمادگی برای تشکیل انجمن خود، پیمانی بر پایبندی به اصول عرفان حلقه و اساسنامه عمومی ارایه شده، میبندند که در همین راستا کد شناسایی ارایه شده، نشانی بر این است که انجمن مذکور اعلام هویت کرده و نسبت به اساسنامه و اصول عرفان حلقه آگاهی کامل دارد و پیمانی بر اجرای آن بسته و مایل به انجام فعالیت های موثر برای پیشبرد اهداف مجموعه عرفان کیهانی حلقه می باشد.

۶- متعاقبا هماهنگی موضوع فعالیت ها با انجمن مرکزی خواهد بود که بستگی به شرایط و نیازهای روز هماهنگی لازم را در بین انجمن ها به عمل می آورد. انجمن متعهد است که  خارج ار چارچوب های تعیین شده هیچگونه حرکتی نکند.

تبصره-۱: این اساسنامه عمومی به عنوان اصول پایه بوده، ممکن است بر حسب لزوم مواردی اضافه شده و یا توضیحات تکمیلی از طرف مدیریت یا انجمن مرکزی مجددا  ارائه شود.

 

در ضمن خاطر نشان میشود به غیر از انجمن ها هیچگونه تشکل دیگری در مجموعه عرفان کیهانی حلقه وجود نداشته و ایجاد هرگونه تشکلی با نام های مختلف (مانند میکده و…) به علت امکان بروز مشکلات بسیار زیادی که سابقه آن موجود است، کاملا تخلف می باشد. همچنین در این مورد هیچگونه استثنایی وجود ندارد و هیچ فرد و یا گروهی نباید در کلیه موارد فوق از جمله همین مورد فوق، خود را مستثنی بداند و به نوع دیگری به اساس و آیین نامه های این مجموعه دهن کجی کند. در این مورد لازم است تا همه دلسوزان مجموعه این موضوع را بخوبی بدانند، کسانی که خود را مستثنی معرفی میکنند و به آیین نامه ها توجه نمیکنند، تخلف آنها قطعی و محرز است و به آنها مصرانه تذکرات لازم را با ارسال این آیین نامه گوشرد نمایند. البته ما نیز در سر زمان مقتضی خود از همکاری با آنها خودداری خواهیم کرد. زیرا حتی در این مورد ساده نیز با مجموعه همکاری نکرده اند. البته اگر این تخلفات در انجمن ها صورت بگیرد، کد انجمن مربوطه ابطال خواهد شد و هیین مدیره مسئول آن می باشد.

 • اینجانب هیچ زمانی در مورد تعطیلی تدریس نظام قدیم موضوعی را مطرح نکرده ام. بلکه برنامه درسی منطبق با تغییرات مورد نیاز و شرایط روز و ضرورت ها ارائه داده ام. اما با توجه به تجربه دو سال اخیر و آمار و ارقام موجود مشاهده گردید که در صد قابل توجهی از مربیان هیچگونه مشارکتی در امور پیشبرد مجموعه از خود نشان نمیدهند و همه تلاش و کوشش آنها پیرامون برگزاری کلاس هاس خودشان و مطرح شدن گروه هایشان می باشند و از اینکه این مجموعه باید در زمینه های مختلف پیشرفت داشته باشد بطور کلی غافل هستند و برایشان بسیاری از فعالیت های صورت گرفته اصلا اهمیتی ندارد و این دسته به هیچوجه زکات برخورداری از اعتبار مجموعه و نام عرفان کیهانی حلقه و آموزه های آنرا به هیچ نحوی نمی پردازند و نقش چندانی در آن ندارند و حتی بیصبرانه منتظر آموزه های جدید عرفان حلقه هستند که انرا تدریس کنند بدون آنکه در توسعه آن نقشی را بازی کرده باشند و یا کمکی نموده باشند حتی در مواردی هم برای آن نقش ترمز بازی نموده و بین شاگردانشان و آکادمی فاصله انداخته و از استفاده از امکانات رفرنس مرکزی باز می دارند و حتی به کرات اقدام به موازی کاری و رقابت با آکادمی و امکانات فراهم شده مرکزی می نمایند. بنابراین با توجه به اینکه طبق آمار و ارقام موثق و بیانگر میزان این همکاری ها می باشد تصمیم گرفتم که انجمن ها صرفا به امورات پبشیرد اهداف مجموعه بپردازد و خود را وقف این مهم نماید و کم کاری مربیان مخصوصا مربیان با سابقه را که اکثرا جایشان در پیشرفت های مجموعه خالی بوده و صرفا به کلاس داری خود مشغول بوده و مستقلا فعالیت کرده اند که در نتیجه رد پایی از آنها در پیشبرد اهداف مجموعه آنطور که باید و شاید دیده نمیشود و نامی از آنها در لیست ها موجود نیست حتی آنطور که در دهه هشتاد سرتیفیکیت ها و… از مرکزیت تهیه میکردند، در این مدت آنرا هم از این طریق دنبال نکرده اند و بطور مستقل صرفا برای خود فعالیت کرده اند. به هر حال در پاسخ به عده ای بسیار زیادی که علیرغم واضح بودن اطلاعیه نحوه فعالیت انجمن ها و جدا کردن فعالیت مربیان نظام قدیم از انجمن ها بطور کلی و تخصیص انجمن ها صرفا برای خدمت به مجموعه و کمک به پیشبرد اهداف متعالی آن که متاسفانه مربیان نظام قدیم نقش چندانی در آن بازی نکرده اند،

 

با آرزوی توفیق الهی
بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه: محمد علی طاهری
۲۷/جولای/۲۰۲۲ مصادف با ۶/مرداد/۱۴۰۱

Loading