وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

تسهیل صدور مدارک و ثبت نام های نظام قدیم با کمک افراد متقاضی و معتمدین و زیرمجموعه های آنها

به نام خدا

با سلام و نثار دعای خیر

احتراما به اطلاع میرساند، طبق بررسی های به عمل آمده، اکثر مشکلات ثبت نام و عدم دریافت مدارک نظام قدیم، مربوط به اشکالات آدرس ایمیل است.
در اینجا فرآیند ثبت نام و نحوه رفع اشکال به صورت کامل توضیح داده شده تا معتمدین گرامی دقیقا در جریان امور قرار بگیرند و بتوانند آکادمی طاهری را در انجام آن یاری نمایند.

ایمیل در آکادمی طاهری چه نقشی دارد؟
افراد در آکادمی طاهری با ایمیل شناخته میشوند. در نتیجه بدیهی است که هر فرد در آکادمی طاهری فقط میتواند یک ایمیل داشته باشد. بنابراین، اگر برای یک فرد چندین ایمیل برای ارسال شود، سیستم رایانه ای آکادمی او را به عنوان چندین فرد میشناسد و چندین پرونده آموزشی برایش تشکیل می دهد. ضمن اینکه همه این پرونده ها نیز ناقص است. مثلا در یک پرونده مدرک فرادرمانی وجود دارد و در پرونده دیگر مدرک سایمینتولوژی و…
برای مثال:
فرض کنید به دلیل اشتباه ثبت احوال برای شما دو شماره کد ملی ثبت شده باشد. در اینصورت، ممکن است فرزند اول شما با کدملی اول و فرزند دومتان با کدملی دوم ثبت شود. در نتیجه، در هیچ کدام از پرونده های شما در ثبت احوال، همه فرزندان و همه سوابق و همه دارایی هایتان وجود نخواهند داشت. این موضوع میتواند مشکلات عدیده ای را ایجاد کند.
موضوع ثبت نام از طریق ایمیل های متعدد برای یک نفر نیز به همین شکل است. مثلا وقتی برای یک فرد سه ایمیل معرفی میشود هر مدرک داخل یک ایمیل قرار میگیرد و فرد با هر کدام از ایمیلها که وارد آکادمی شود پرونده آموزشی اش ناقص است.
پس، این نکته بسیار مهم است که همه افراد برای پرونده آموزشی خود فقط یک ایمیل در نظر بگیرند و معتمدین نیز ضمن یادآوری این موضوع مهم به افراد متقاضی ثبت نام، دقت نظر کافی داشته باشند که در لیست های اکسل خود این موضوع را چک کنند که یک شخص، ایمیل های متفاوت ارایه نداده باشد.
در ضمن طبیعی است که علیرغم توضیحات مکرر، بازهم معرفت پژوهان ممکن است برای ثبت نام و اخذ مدارک دوره و مدارک مربیگری، ایمیل های متفاوتی ارائه دهند، از اینرو بدینوسیله خواهشمندم که تمام معتمدین و زیرمجموعه های آنها، قبول زحمت نموده ضمن چک کردن درست بودن ایمیل ها، از نظر تعدد آنها کنترل لازم را داشته باشند. زیرا  بعدا همین معرفت پژوهی که چندین ایمیل داده، با آکادمی مکاتبه میکند که در رایانه  مدارکش ناقص است. در حالیکه سیستم آکادمی کاملا اتوماتیک است و خطای انسانی ندارد. بنابراین، در صورتیکه این موضوع رعایت شده و ایمیل هم درست باشد ، هیچگونه مشکلی مشاهده نخواهد شد.
نکته مهم جهت اطلاع: با توجه به موضوع فوق آکادمی تصمیم گرفته که در صورتی که یک نفر چندین ایمیل ارسال کند، فقط ایمیل اول او پذیرفته میشود و از پذیرش ایمیل های بعدی او خودداری میکند و ادامه ثبت نام، با همان ایمیل اول انجام خواهد شد.
در این رابطه به سوالات پر تکرار زیر جهت راهنمایی بیشتر پاسخ داده میشود:
سوال: آیا ایمیل نظام قدیم و نظام جدید میتواند یکسان باشد؟
بله و این بهترین حالت ممکن است که هر معرفت پژوهی برای انجام کلیه ارتباطات خود با آکادمی که در آینده بسیار گسترده تر خواهد شد و افراد بویژه مربیانی که در حال تدریس هستند، برای انجام فعالیت های آتی میتوانند عضو رسمی آکادمی نیز بشوند، بهترین حالت ممکن می باشد و مزایای بسیار زیادی خواهد داشت و ارتباطات با سهولت بیشتری انجام میشود.

لازم به ذکر است، به طور کلی مشکلات ایمیل در لیست های اکسل در چهار گروه  دسته بندی میشود:
 الف:
ارسال چند ایمیل توسط یک نفر
بیشترین اشکالات تا کنون مربوط به این مورد بوده که در بالا توضیح مفصلی در مورد آن داده شد.
ب- ارسال یک ایمیل برای چند نفر:

به هیچ عنوان امکان ثبت مجدد یک ایمیل در سیستم آکادمی نیست. اگر یک ایمیل برای یک نفر ثبت شده باشد برای نفرات بعدی خطا میدهد.
ج- آدرس ایمیل اشتباه:
در صورتیکه آدرس ایمیل فرد اشتباه تایپ شده باشد فرد ایمیل آکادمی را دریافت نمیکند و نمیتواند وارد سیستم شود و اگر از فراموشی رمز ورود استفاده کند باز هم ایمیل آکادمی را دریافت نمیکند.
د- عدم دسترسی معرفت پژوه به ایمیل قبلی:
در اینصورت ابتدا باید پرونده آموزشی قبلی به ایمیل جدید منتقل شده و با ایمیل قبلی جایگرین شود.

پاسخ به سوالات متداول و راهنمای رفع اشکال توسط معتمدین گرامی:

چگونه لیست اکسل را چک کنیم و ایمیلهای متفاوت یک نفر را متوجه شویم؟
نام شخص را در اکسل جستجو کنید. اگر این نام در اکسل با ایمیل دیگری وجود داشت از او بپرسید که چرا ایمیل اش را عوض کرده است؟
برای راحتی اینکار میتوانید روی اسامی داپلیکیت هم بگیرید تا تکراری ها را روی اکسل شما رنگی کند و فقط رنگی ها را چک کنید.

چگونه ادرس ایمیل معرفت پژوه را چک کنیم که مطمئن شویم صحیح است؟
بهترین راه چک کردن آدرس ایمیل اینست که برایش یک ایمیل بزنید و ببینید ایمیل شما را دریافت میکند یا خیر (اصولا این کار باید توسط کسانی که مستقیما با معرفت پژوه در تماس هستند انجام شود) اگر ایمیل شما را دریافت کرد پس آدرس ایمیل او صحیح است.

معرفت پژوه میگوید به ایمیلی که قبلا با ان ثبت نام کرده است دسترسی ندارد، چه کنیم؟
به معرفت پژوه بگویید با ایمیل جدید و معتبر خود با اکادمی مکاتبه نماید و ایمیل قبلی یا اشتباه خود را اعلام کند.
به طور کلی تغییر یا اصلاح آدرس ایمیل توسط پشتیبانی انجام میشود و اگر در لیست اکسل ایمیل جدیدی برای فرد بگذارید مشخص نمیشود که منظور شما تغییر ایمیل بوده است. چون بسیاری از این عملیات اتوماتیک انجام میشود، توضیحات احتمالی شما هم ممکن است خوانده نشود. پس مهم است که طبق دستورالعمل اکسل ها وارد شود.

آیا وقتی معرفت پژوه برای ترمها و مدارک بعدی ثبت نام میکند، مجددا برایش از طرف آکادمی ایمیل ارسال میشود؟

خیر. مدارک و ترمهای جدید به پرونده آموزشی او اضافه میشود. معرفت پژوه باید با همان نام کاربری و رمز قبلی وارد سیستم شود تا مدارک جدید خود را مشاهده و دانلود نماید.

معرفت پژوهان میگویند مدارک برایشان ایمیل نمیشود. چرا؟
مدتی است که مدارک صرفا در سایت اکادمی فعال میشود و هر شخص باید از طریق اپلیکیشن یا از طریق وب سایت به آکادمی لاگین نموده و مدارک خود را دانلود کند.
قبلا آموزش نحوه دانلود مدارک در تلگرام ماطاهری نیوز بارگذاری شده است. لطفا لینک خبر را برای زیرمجموعه و معرفت پژوهان بفرستید و یا خود خبر را فوروارد کنید.

برای یکی از معرفت پژوهان یک مدرک اضافی علامت زده بودم. بار دیگر مشخصات او را بدون علامت زدن همان مدرک ارسال کردم. چرا همچنان این مدرک اضافی فعال است؟
در ثبت نام نظام قدیم ممکن است بارها برای یک شخص ثبت نام انجام شود و در ثبت نامهای بعدی مدارک یا ترمهایی که قبلا ثبت نام کرده است خالی است و مدارک و ثبت نامهای جدید علامت خورده است. بنابراین طبق روال ثبت نام،  سیستم به گونه ای تنظیم شده است که ثبت نامهای جدید فرد به ثبت نامهای قبلی اضافه خواهد شد.
و مدارک یا ترمهایی که علامت نخورده اند از ثبت نام قبلی پاک نمیشوند.
در صورتی که متوجه شدید برای شخصی مدارک زیادی علامت زده اید، باید جداگانه برای مرکزیت به عنوان حذفی مدرک ارسال بفرمایید.

آیا معتمد از تغییر ایمیلهای معرفت پژوهانی که ثبت نام کرده است آگاه میشود؟

بله. سوابق تغییر ایمیلها موجود است و از این به بعد، در یک شیت جداگانه در اکسل اشتراکی در اختیار هر معتمد گذاشته خواهد شد.

نحوه عیب یابی از ثبت نام یک معرفت پژوه خاص:

سوال: مشخصات یک معرفت پژوه را در لیست اکسل اشتراکی گذاشته ام (حتی بارها) اما همچنان معرفت پژوه میگوید امکان ورود به سایت ندارد، چگونه بفهمیم مشکل از کدام مرحله ثبت نام است؟
در ابتدا آدرس ایمیل شخص را چک کنید که درست باشد. (نحوه چک کردن آدرس ایمیل در زیر آورده شده است)
بر اساس اینکه آدرس ایمیل درست است یا نه یکی از مراحل زیر را ادامه دهید.
۱-اگر آدرس ایمیل شخص درست بود:
 به او بگویید از طریق فراموشی رمز ورود به سایت وارد شود. اگر ایمیل فراموشی رمز ورود آکادمی برایش ارسال شد که مشکل حل میشود و تمام.

اگر معرفت پزوه میگوید تمام قسمتهای ایمیل حتی بخش اسپم را مشاهده کرده و ایمیل برایش ارسال نشده است،
بدین معنی است که ایمیل او در وب سایت آکادمی وجود ندارد.
مجددا در لیست اکسل به مرکزیت ارسال شود و به جای مبلغ شهریه بنویسید جاافتاده. اما لازم است کلیه ترمها و مدارکی که ثبت نام نموده است را مجددا در لیست وارد کنید.
البته به این موضوع هم توجه نمایید که اگر قبلا ایشان را با ایمیل دیگری ثبت نام کرده باشید، ایمیل دوم اعمال نمیشود. برایش توضیح دهید که هر شخص فقط میتواند یک ایمیل داشته باشد.
۲ اگر ایمیل معرفت پژوه در لیست اکسل اشتباه وارد شده بود:
اگر متوجه شدید ایمیل اشتباه را در لیست خود وارد کرده اید، ایمیل اشتباه را به معرفت پژوه اعلام کنید و به او بگویید با پشتیبانی مکاتبه کند و ایمیل اشتباه را اعلام کند تا ایمیل صحیح جایگزین آن شود. (از این پس خودتان هم ایشان را با ایمیل صحیح ثبت نام نمایید)

اما اگر متوجه شدید برای دو یا چند نفر یک ایمیل ارسال نموده اید، حتما باید مشخصات همه افراد به همراه ترمها و مدارک ثبت نامی مجددا با ایمیل معتبرخودشان به مرکزیت ارسال شوند.
توجه داشته باشید که رفع اشکال آدرس ایمیل اشتباه برای یک فرد با رفع اشکال وقتی که برای چندین نفر یک ایمیل ارسال شده است متفاوت است.
 

 با ارزوی توفیق الهی
بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه: محمد علی طاهری
تورنتو: ۲/آگوست/۲۰۲۲ مصادف با ۱۱/مرداد/۱۴۰۱

Loading