وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

روز جهانی کپی رایت و پیشگیری از سرقت ادبی ۲۰۲۴

به نام خدا

موضوع: روز جهانی کپی رایت و پیشگیری از سرقت ادبی

 با سلام و نثار دعای خیر

۲۳ آوریل یک تاریخ نمادین در ادبیات جهان است. این تاریخی است که در آن چندین نویسنده برجسته، ویلیام شکسپیر، میگل د سروانتس و اینکا گارسیلاسو د لا وگا درگذشتند. این تاریخ یک انتخاب طبیعی برای کنفرانس عمومی یونسکو بود که در سال ۱۹۹۵ در پاریس برگزار شد تا در این تاریخ از کتاب‌ها و نویسندگان قدردانی شود و همه را تشویق به دسترسی به کتاب و کتابخوانی کند و در عین حال حقوق پدید آورندگان آثار فکری و فرهنگ حفظ و صیانت از اندیشه آنها را گسترش داده و راه های قانونی برای جلوگیری از تاراج و سرقت اندیشه ها را توسط مغول‌ها و تاتارهای حوزه اندیشه صیانت نموده و در نهایت حمایت های قانونی را برای تضمین چنین منظور مهمی به کار گیرد و راه را بر سارقین اندیشه و وحشیهایی دنیای فکر و خرد که قصد دارند با اندیشه دیگران و گرفتن ژست اندیشه‌ورزی خود را صاحب فکر و اندیشه جابزنند و… ببندد. در این راستا احتراما به اطلاع میرساند:

مکتب عرفان کیهانی حلقه با حساسیت بسیار بالاتری نسبت به نقض مالکیت معنوی موضوعات منتشره توسط این مکتب که اینجانب به عنوان بنیانگذار و صاحب مالکیت معنوی آن می باشم را دنبال میکند و به دلایل متعددی مصر میباشد که به هر نحوی از این دستاوردها صیانت نموده و آنرا از دستبرد سوءاستفاده‌گران و فرصت طلبان و… مصون نگه بدارد.

این موضوع جهت اطلاع  و تحقیق دوستان و همراهان مجموعه در جهت زیرنظر داشتن افراد و جریان‌ها و گروه‌های مشکوک به سرقت میباشد تا در زمان مناسب با شناسایی این عوامل نسبت به استفاده از مفاد این قوانین بتوان استفاده نمود و به طرق مختلف جلوی آنها را گرفت و سد نمود. در غیر اینصورت این افراد به صورتی بسیار وقیحانه در جلوی چشمان همگی ما همه چیز را به سرقت خواهند برد و مطابق نقشه ها و طرح و برنامه ها تغییر داده و منحرف خواهند نمود. همان بلایی که در طول تاریخ به سر بسیاری از جریان های فکری آمده است و امروز ما فقط مشتی مطالب تحریف شده و دست خورده از آنها در اختیار داریم.

لازم به ذکر است ک برخی از این سوءاستفاده گران در دفاع از سرقت خود چنین اظهار نظر میکنند که بنده در آموزه ها گفته‌ام که پرواز را به خاطر داشته باش، پرنده مردنی است و یا در کتاب عرفان کیهانی حلقه نوشته‌ام “اندیشه مهم است و نه صاحب اندیشه”. این درست است که بنده این مطالب را نوشته و گفته‌ام؛ اما اولاً) به قول معروف “در دیزی باز است، حیای گربه کجا رفته”. ثانیاً) این درست است که بنده اینها را گفته و نوشته‌ام، اما هرگز نگفته‌ام که افراد برای سرقت، مصادره و… آزاد هستند و این حق را دارند که هر کاری دلشان بخواهد با اندیشه ارائه شده در این مکتب میتوانند، هر طور که دلشان خواست میتوانند عمل بکنند. زیرا کار زمینی دارای قانون زمینی است و بر این اساس، اندیشه تحت قانون مالکیت معنوی است و کسی نمیتواند برای مثال با استفاده از آموزه‌های این مکتب فرضاً که گفته شده “به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم و…” برای خود اندیشه من در آوردی به در کند و بگوید پس نام صاحب این مکتب باید حذف بشود و در عوض و در پشت صحنه، نام خودش را جایگزین بکند(اگر نباید نام کسی در میان باشد، پس چرا نام خودش در اینجا جایگزین شده!!! بنابراین این نشان از دروغگویی و دغل کاری میباشد) و این مکتب را بی صاحب نشان بدهد تا…

تعریف سرقت ادبی

سرقت ادبی از منابع

زمانی که پژوهشگران در مقاله و محتوای خود به منبعی اشتباه ارجاع می‌دهند، سرقت ادبی منابع رخ می‌دهد. البته ماجرا فقط به همین ختم نمی‌شود. ارجاع متن و مطلب به منبعی که اصلا وجود ندارد هم از نمونه‌های سرقت ادبی منبع‌محور است.

اگر نویسنده از دو منبع در کارش بهره ببرد اما فقط نام یکی از آنها را قید نماید هم دچار سرقت ادبی منبع خواهد شد. حذف و دستکاری اطلاعات اصلی منابع هم از دیگر مصادیق سرقت ادبی است. برخی از محققان با دست‌کاری اطلاعات منبع اصلی سعی بر القای مفهوم مورد نظرشان دارند. چنین اقداماتی بسیار نامطلوب است و می‌تواند آثار زیان‌باری به همراه داشته باشد. برای مثال، دست‌کاری دستاوردهای حقیقی پژوهش‌های پزشکی خطرات و عواقب ناخوشایندی ایجاد خواهد کرد. برای همین، مقوله بررسی سرقت ادبی بسیار حائز اهمیت است.

سرقت ادبی با بازنویسی

سرقت ادبی با بازنویسی هم بسیار رایج است. در این نوع سرقت، متن و محتوای یک فرد با دست‌کاری جزئیِ عبارات و واژه‌ها به نام نویسنده‌ای دیگر منتشر می‌شود. حتی اگر واژه‌ها و جمله‌ها تغییر کنند باز هم ایده اصلی موجود در محتوا، فکر و دارایی معنوی شخصی دیگر است.

سرقت ادبی جهانی

زمانی که اقدام به استخدام فردی برای نگارش مقاله و محتوا می‌کنید و آن اثر را با نام خودتان نشر می‌دهید، دچار سرقت ادبی جهانی (global plagiarism) می‌شوید. حتی زمانی که دوستان یا آشنایان‌تان برایتان این کار را انجام می‌دهند هم سرقت صورت می‌گیرد.

سرقت ادبی مستقیم

سرقت ادبی مستقیم یعنی انتشار اثر فردی دیگر به نام خود، بدون اعمال کوچک‌ترین تغییراتی در آن. در این نوع سرقت ادبی، سارق به‌طور کلی مدعی می‌شود، صاحب اثری است که کاملا به فرد دیگری تعلق دارد.

سرقت ادبی موزاییکی

این نوع سرقت ادبی حالت پیچیده‌ای دارد و سارق از محتوای دیگران در تلفیق با محتوای خودش بهره می‌برد. به‌طوری که کشف بخش‌های اصیل مقاله از قسمت‌های سرقتی دشوار می‌شود. در واقع، سارق ادبی در این کار، طوری عمل می‌کند که محتوایی متفاوت با محتواهای دیگر ارائه می‌شود اما ایده‌ها و کلمات جدید نیستند.

سرقت ادبی ایده

به‌کارگیری ایده‌های دیگران برای تولید مقاله یا هر اثر دیگری هم از نمونه‌های سرقت ادبی است. استفاده از ایده‌های دیگران می‌تواند با به‌کارگیری بی‌کم و کاست ایده آنها همراه باشد؛ یعنی سرقتی خالص و کامل یا اینکه با بهره‌برداری از ایده‌های دیگران، اثری تازه خلق شده باشد. این با الهام‌گرفتن تفاوت دارد. در الهام‌گرفتن، فرد با نگاه و انگیزه‌ای که از اثر دیگران به دست می‌آورد، چیزی جدید و متعلق به خود خلق می‌کند. اما در سرقت ایده، بحث الهام‌گرفتن به میان نیست و همه‌چیز کاملا از روی دست دیگران نوشته می‌شود.

سرقت ادبی تصادفی

امکان وقوع سرقت ادبی تصادفی هم وجود دارد؛ یعنی حالتی که طی آن، فرد نمی‌داند که در حال استفاده از ایده فردی دیگر است. اشتباه و سهل‌انگاری می‌تواند موجبات سرقت تصادفی را فراهم کند. اما ماجرا از این قرار است که هیچ فرقی نمی‌کند، سرقت ادبی چطور در محتوای نوشتاری فرد وارد شده، در هر حال از عواقب منفی‌ آن نمیتوان مصون ماند. پس بهتر است که نهایت دقت را در زمینه بررسی و دوری از سرقت ادبی به کار گرفت.

سایه‌نویسی

در میان اصطلاحات بالا، احتمالا سایه‌نویسی (Ghostwrite) کمی گنگ‌تر از باقی موارد است. سایه‌نویسی یعنی زمانی که فردی به سفارش افراد دیگر و برای آنها نویسندگی می‌کند و داستان، کتاب، مقاله، گزارش و محتوایی از این دست برایشان می‌نویسد. درنهایت هم، اثر خلق شده به اسم سفارش‌دهنده ثبت و منتشر می‌شود. برای مثال، می‌توان از نویسندگان متن سخنرانی سیاست‌مداران نام برد. این نویسنده‌ها سایه‌نویسی می‌کنند. در کشورهایی ازجمله ایران، این کار در رابطه با پژوهش‌های دانشگاهی نیز انجام می‌شود. البته لازم به ذکر است که در سایه‌نویسی معمولا رضایت طرفین به میان است.

سرقت ادبی در قانون ایران:

مادّهٔ ۲۳- هر کس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است بنام خود یا بنام پدیدآورنده بدون اجازهٔ او و یا عالماً عامداً بنام شخص دیگری غیر از پدیدآورنده نشر یا پخش یا عرضه کند بحبس تأدیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.

سرقت ادبی در قوانین کانادا:

قانون حق چاپ در کانادا که در ابتدا در سال ۱۹۲۱ تصویب شد. در سال ۱۹۸۸ و ۱۹۹۷ اصلاح شد. بر اساس قانون کپی رایت ،کانادا یک نویسنده اصلی مجاز است اثر خود را ایجاد و بازسازی .کند تمام اعمالی که حق نویسنده را برای کار نقض می،کند نقض حق چاپ است. بر اساس مفاد این قانون نویسنده اصلی میتواند برای حفظ حق خود نسبت به اثر از کمک حقوقی استفاده .کند کپی رایت در کانادا تحت بخش ۱۲ قانون کپی رایت محفوظ است.

مجازات سرقت ادبی در کانادا

جریمه های مختلفی بر اساس بخش ۳۵ (۱) قانون حق چاپ در کانادا اعمال خواهد شد در صورتی که نویسنده از لحاظ مالی به نویسنده اصلی نفع نرساند یا ضرر مالی نداشته باشد جریمه ها از ۱۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار متغیر است. در مورد تخلفات ،تجاری، جریمه بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار خواهد بود اگر مشخص شود که شما مرتکب نقض حق چاپ در مورد اجاره یا فروش آثار دارای حق چاپ هستید ممکن است با جریمه ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلاری یا دو سال زندان روبرو شوید.

قانون کپی رایت در آمریکا:

کپی رایت شامل آثار هنری و ادبی اصیل نویسندگی چاپ شده و منتشر نشده است و حقوق انحصاری را برای مدت محدودی برای پدیدآورنده تضمین می کند.

چارچوب قانونی برای روشنفکران ایالات متحده حقوق مالکیت بر اساس چندین منبع است که پایه و اساس حفاظت از حقوق IP را فراهم می کند. این منابع شامل قانون اساسی ایالات متحده، قوانین فدرال و توافقات بین المللی است.

قانون اساسی ایالات متحده: ماده اول، بخش ۸، بند ۸ به کنگره این اختیار را می دهد که قوانینی را ایجاد کند که به مخترعان و نویسندگان حقوق انحصاری برای آثارشان برای مدت محدودی اعطا کند. این بند مبنایی هم برای کپی رایت و هم قانون ثبت اختراع.

قوانین فدرال: چندین قانون کلیدی فدرال حاکم بر مالکیت معنوی وجود دارد، مانند قانون حق چاپ در سال ۱۹۷۶، قانون ثبت اختراع ۱۹۵۲، و قانون لانهام ۱۹۴۶ (بر علائم تجاری حاکم). این قوانین قوانین و رویه های دقیقی را برای حفاظت و اجرای حقوق مالکیت معنوی تعیین می کند.

قراردادهای بین المللی: ایالات متحده طرف قراردادهای بین المللی متعددی در مورد مالکیت معنوی است، مانند کنوانسیون برن (حق مؤلف)، کنوانسیون پاریس (اختراعات ثبت اختراع)، و موافقت نامه/ پروتکل مادرید (علائم تجاری). این توافق نامه‌ها ایجاب می کند هماهنگ سازی قوانین IP بین کشورهای شرکت کننده، که امکان شناسایی و حمایت متقابل از حقوق IP را فراهم می کند.

با آرزوی توفیق الهی و طلب خیر

بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه و سازمان صلح طاهری: محمد علی طاهری
تورنتو: ۲۳/اپریل/۲۰۲۴ میلادی مصادف با ۴/اردیبهشت/۱۴۰۳

Loading

اشتراک در
اطلاع دهید

132 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
مسعود
1 month ago

👏👏👏🕊️

ناهید
1 month ago

👏👏👏🕊❤

آبان عسکری
1 month ago

چه توصیف هوشمندانه ای : تاتارهای حوزه اندیشه. با تمام توان در مقابل تاتارها و مغول های حوزه اندیشه که برای دزدی و تصاحب مکتب بی نظیر عرفان کیهانی حلقه دندان تیز می کنند ایستادگی خواهیم کرد.

آخرین ویرایش 1 month ago توسط آبان عسکری
fereshteh
پاسخ دادن به  آبان عسکری
1 month ago

👌👌👌

سمیرا
پاسخ دادن به  آبان عسکری
1 month ago

👍👍👍👌👌👌

مهناز
1 month ago

طلب خیر برای استاد دانشمندم استاد محمد علی طاهری.
درک آموزه‌های استاد محمد علی طاهری در ذهن جمعی کل

fereshteh
1 month ago

درود و ارادت خدمت بزرگمرد قرن ما و انسان کامل دکتر #محمدعلی_طاهری ❤

mostafa
1 month ago

طلب خیر برای استاد عزیزمونوکه اموزه های ناب عرفان حلقه رو تمیز و امانت دار تحویل دادند و وظیفه ما هست که امانتدار درست اموزه ها برای انتقال به نسل بعدی باشیم

اسما
1 month ago

استاد بزرگوار ممنون که همیشه آگاهی بخش بودین در تمام ابعاد ، چه در بخش فلسفه خلقت و بعد عرفانی بشر و چه در بخش حقوقی و حقوق بشری و مسائل زمینی بشریت

Maryam
1 month ago

درود ارادت خدمت حضرت خورشید. با هیچ سایه ای در تابش نور عالم تاب استادحق نمی توان مانعی ایجاد کردروی صحبتم شاگردنماهایی که رسم شاگردی را به جا نیاوردندو نمک خوردندو نمکدان شکستندو هیچ از آموزه ها نفهمیدند جز پوسته ظاهری که طمع منفعت برایشان ایجادشده

Maryam
1 month ago

استاد عشق و معرفت قدردان زحمات بی دریغ و شبانه روزی شما برای مجموعه و بشریت هستم🤍❤️❤️🤍

کیمیا
1 month ago

با تشکر از توضیحات عالی استاد عزیزمان. 🌸🌸🌸

فریبا
1 month ago

سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیزمان و نثار طلب خیر برای شما و سپاس فراوان بابت آموزه های نابتان که نجات بخش بشریت میباشد ان شاءالله که لایق این همه لطف و مرحمت شما باشیم اسناد جان🙏💐🙏

حلاج
1 month ago

روز جهانی کپی رایت بر تمام کسانی که به حقوق مالکیت معنوی بنیانگذار عرفان حلقه، سایر اندیشمندان، ادیبان، فلاسفه، محققان، مخترعان، هنرمندان و غیره احترام میگذراند مبارک باد.
به امید درک روز افزون مفهوم کپی رایت در روح جمعی مردم سرزمینم ایران.

ابراهیم
1 month ago

عالی

...درود بر استاد عشق استاد محمدعلی طاهری
1 month ago

درود به استاد عشق و معرفت استاد محمدعلی طاهری که هر آنچه از خیر و آگاهی جاریست از وجود مبارک و پربرکت ایشان هست

عاطفه
1 month ago

استاد عزیز تمام تلاشمان را می کنیم که امانت دار آموزه های نابتان باشیم. طلب خیر

مهدی
1 month ago

سپاس استاد طاهری عزیز.

وحید
1 month ago

این مکتب همان مکتبیست که وعده پیروزی آن از روز اول خلقت داده شده است، بنابراین تمام ترفندهایی که در مورد تمام جریانهای معرفتگرایی طول تاریخ بشر انجام شده اند، محکوم به شکست هستند… شیاطین در صدد تحریف مجدد آموزه های الهی هستند ولی زهی خیال باطل
🌺🌺

مریم محسنیان
1 month ago

خداوند امانت را به اهلش می‌سپارد بدون شک کسانی که با نقض کپی رایت و مالکیت معنوی صاحب اثر قصد تخریب و مصادره‌ی تفکرات یک انسان اندیشمند را دارند انسان هایی غیرقابل اعتماد و بسیار کوته فکرند

فرشته بازافکن
1 month ago

خدا قوت ابر مرد ای وجودت همه عشق آگاهی طلب خیر در روح جمعی

هدی
1 month ago

استاد عزیز وبزرگوار ممنونیم بابت این اطلاعات ارزشمندی که با ما به اشتراک میزارین وچقد افراد وقیحانه دزدی میکنند وبه اسم خودشان اطلاعات شما رو به اسم خود نشر میدهند

نیرالسادات
1 month ago

درودوسپاس استادعشق که تمام قوانین راتمام وکمال به اطلاع عموم میرسانید
معاندین هرقدرهم تلاش کنند به یاری خدابه جایی نخواهندرسید
شهادت میدهم که آموزه های مکتب عرفان کیهانی حلقه عین حق وحقیقت است
#استادم_کاناداست

زمرد مطمن فعال
1 month ago

لطفا حقوق مادی و معنوی اثر ها را رعایت کنیم
🌹🌹❤️❤️🙏🙏

شیلر
1 month ago

طلب خیر برای استاد غشق

لیلا
1 month ago

خوشا به حال ما

Mahboobeh
1 month ago

از استاد طاهری عزیز سپاسگزاریم از اینهمه هوشیاری و دفاع از حق مالکیت معنوی نسبت به تولیدکنندگان و پدید آورندگان فرهنگ و هنر 💝

زمرد مطمن فعال
1 month ago

تاتارها هم اثر و اندیشه ها را سوزاندند ولی دمشون گرم به نام خودشون تموم نکردن
دزدی خوب نیست واقعا
💯💯🌹🌹

کی‌
1 month ago

با تمام توان از سارقان و مصادره کنندگان جلوگیری می‌کنیم و آنها رو بیش از پیش رسوا می کنیم

مریم
1 month ago

هر اطلاعیه مثل یک درس جدید است. استاد عشق و تاریخ و زیست و فیزیک و اخلاق و …. استاد همه چیز ❤️

رحمان
1 month ago

طلب خیر در ذهن جمعی
درک آموزه های استاد محمد علی طاهری در ذهن جمعی

رویاءعماری
1 month ago

باسلام و ارادت خدمت استاد بزرگوار ،استاد جان از شما سپاسگزارم بخاطر اطلاعات واگاهی بسیار خوبی که دررابطه با قوانین کپی رایت در اختیارمان قرار دادید وسارقان اندیشه بدانند حق تحریف آموزه ها راندارند واین کارشان غیر قانونی و غیر اخلاقی و غیر انسانی هست

سحر همایونی
1 month ago

سپاس بیکران استاد گرانقدر برای تمامی روشنگریها و رهنمود های تعالی بخش تون

Reyhan
1 month ago

بینهایت سپاسگزارم از توضیحات عالی تان پدر عزیزم🙏🏻🤍

فریده دلیری
1 month ago

درود بر شما استاد عزیزو نازنیم ، بسیار عالی و زیبا بودسپاسگزارم، ما به عنوان شاگردتان تا پای جان تلاش میکنیم که آموزههای نابتان از گزند سارقان در امان مانده و بدون کوچکترین تحریف در اختیارمشتاقان و عاشقان راه کمال قرار بگیرد❤❤❤

مرجان(روشنک) حاجی زاده
1 month ago

استاد جانم ممنون و قدردانم بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار می دین❤️❤️❤️❤️❤️❤️
طلب خیر براتون

حسن
1 month ago

استاد جان به پاس سالها مبارزه جانانه شما در عرصه حق و حقیقت است که امروز شاهد ارایه اصل آموزه‌ها توسط شما استاد عشق و معرفت هستیم و بخود میبالیم بخاطر وحود نازنینتان

نازیلا
1 month ago

درود و سپاس و ارادت خدمت بزرگ مرد تاریخ بشریت
قدردان زحمات شبانه‌روزی بی‌دریغ شما هستیم

میمنت رکسانا حاجی زاده
1 month ago

قدردان و سپاسگزار تمامی زحمات بی وقفه و شبانه روزی شما استاد گرانقدر و ارجمند هستیم.

تشکر و سپاس بابت تمامی روشنگری هایی که برای ما انجام داده و می دهید.

نرمین
1 month ago

طلب خیر برای استاد عزیزتر از جانم،پروردگار را شکر بیکران برای نعمت حضورتان

آنیتا غلامی
1 month ago

ممنون و سپاسگذار تمامی روشنگری ها و تعالیم ارزنده شناختن قوانین و حقوق که برای هر فردی که در جامعه بشریت زندگی میکند لازم و ضروری است .
درود بر شما معلم بینظیر و بی مانند

فرینام
1 month ago

دروداستادجان🪻کاش بجای اینهمه دزدی وچپاول و دشمنی باشما، از شعوراعلاء و پاکتون الهام و ایده میگرفتن، خوشا که یکتنه دلاورِ پیروزِ این کارزارِ بزرگی💜

فریبا
1 month ago

🙏🙏🙏⚘💖

محمد نیکویی سامانی
1 month ago

درود وطلب خیر برای استاد عشق ومعرفت قطعا چنین تعریف هوشمند ودقیق از شما استاد بزرگوار و فرهیخته بر می‌آید به خودمان می‌بالیم و افتخار میکنیم که در خدمت شما وشاگرد کوچکتان هستیم

تارا محبوب
1 month ago

پرچم استاد عزیزکاشف میدانهای شعوری ونظریه های کیهان شناسی شعوری ومؤسس یگانه مکتب عرفان کیهانی حلقه وبنیان گذارعلم ساینسفکت تا ابد بنام استادمحمدعلی طاهری اَبَرانسان اَبَرآگاه درعصرحاضربرجهان برافراشته هست وخواهدماندوماتازنده ایم آنراپاسداریم

زری
1 month ago

به امید درک معرفت و آگاهی واحترام گذاشتن به همه محققان، عارفان، ودانشمندان دراین عصر کنونی #محمد_علی_طاهری

ژینا
1 month ago

کسانی که چه اگاهانه و چه نااگاهانه در حال تصرف معارف عرفان کیهانی حلقه هستند،مطرود ما شاگردان مجموعه عرفان حلقه هستند مگر اینکه تغییر رویه دهند و ابراز پشیمانی کنند.درغیر اینصورت،همگام با استاد عزیز و اطلاعیه های شفافشان،باآنها برخوردخواهیم کرد.

سمیرا
1 month ago

استاد جان خیلی خوشحالم که مکتب_عرفان_کیهانی_حلقه تحت حفاظت قوانین کپی رایت قرار گرفته که از دست تاتارها و مغولان درنده خوی با وجود این جریمه های سنگین دلاری در امان بماند.
سپاس از،شما بابت چنین توضیحات عالی درمورد قوانینی که وضع شده.

فهیمه
1 month ago

👏👏👏👏🌹🌹🌹🌹

زهرا
1 month ago

سپاس بیکران از استاد عزیز تر از جان. با افزایش آگاهی میتونیم در برابر این ناقضان بایستیم و جلوی سرقت اندیشه رو بگیریم 👏👏

بانو
1 month ago

باسلام و درود خداقوت خدمت استاد بزرگوار استاد عزیزم محمدعلی طاهری . کپی رایت ممنوع و کپی رایت و سرقت آموزه های مکتب عرفان کیهانی حلقه عواقب آسمانی دارد

رضا
1 month ago

عرض ارادت و احترام خدمت استاد عزیز و بزرگوار
بسیار سپاسگزاریم بابت زحمات و تلاش های بی وقفه و شبانه روزیتان
بسیار کامل هر چه لازم بود در این ضمینه فرمودید.
ما شاگردان شما، اجازه دست درازی به این سارقان و دزدان فرصت طلب نمی دهیم.

132
0
نظرات شما را دوست دارم، لطفا نظر دهید.x