وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

توضیحات تکمیلی درباره کلاس بی‌کلاسی و پاسخ به برخی پرسش‌های پر تکرار (بخش سوم)

به نام خدا

ارتباط کلاس بی کلاسی مرحله ای از ارتقای سطح ارتباط و برخورداری از شبکه شعور کیهانی میباشد. در این ارتباط پیشرفته تر (نسبت به قبل) جهت بهره بردن از حلقه‌ها هر کسی میتواند خود شخصا نسبت به برقراری ارتباط و گرفتن حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه در هر زمان و ساعتی از شبانه روز اقدام کند. لازم به ذکر است که درس‌های مربوطه و تعالیم نظری را افراد میتوانند بصورت رایگان از امکانات آموزشی آکادمی طاهری که به همین منظور در حال آماده شدن میباشد، دریافت کنند.

الف) در این رابطه بازهم آدرس وب سایتهای آکادمی طاهری را بشرح زیر در اختیار علاقمندان قرار میدهیم که برای آموزش رایگان بتوانند مورد استفاده قرار بدهند:

بمنظور ایجاد پکیج کامل آموزشی خودآموز منطبق با دوره «کلاس بی کلاسی»، آکادمی طاهری اقدام به راه اندازی بخش جدیدی با نام رفرنس کامل آموزشی نظام قدیم رایگان هم از طریق ثبت نام و گذرانیدن سیستماتیک دوره‌ها و هم بدون نیاز به ثبت نام نموده است.

این بخش در وب سایت های آکادمی نظام قدیم ایران:

https://elementary.erfanhalghehacademy.com

و هم در نظام قدیم خارج:

https://taheriacademy.com

از طریق بنر بزرگ صفحه اول در دسترس است.
همچنین این رفرنس، با لینک مستقیم زیر نیز در دسترس است:

ref.taheriacademy

در ادامه به برخی از سوالات پرتکرار که پس از اطلاعیه قبلی در مورد نحوه گذراندن دوره ها سوال شده، می پردازم:

ب) دستورالعمل دریافت حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه برای افراد مبتدی:

وقتی معرفت پژوه ویدئویی را مشاهده میکند، میتواند در هر ساعتی از شبانه روز موقع ارتباط کلاسی در اتصال برود تا حلقه و حفاظ به او تفوض شود و یا می‌تواند در سایر زمان‌های انتخابی خود جهت تفویض حلقه و حفاظ مربوط به همان جلسه آموزشی که مشاهده نموده، اقدام نماید.

نکته: تشعشع دفاعی از راه دور و یا از طریق دوره‌های کلاس بی کلاسی با بیرون ریزی‌های کنترل شده انجام میشود. اصولا در مواردی که تشعشع دفاعی از راه دور انجام میشود و کسی به عنوان مربی و اعمال کننده تشعشع دفاعی حضور ندارد، خود شبکه شعور کیهانی، روند سیر بیرون ریزی ناشی از  تشعشع دفاعی را تحت کنترل دارد.

پ) پاسخ به برخی سوالات پرتکرار دریافت شده:

۱- اگر افرادی سهوا یا عمدا، تخلف کنند و بعد پشیمان شده و مجددا بخواهند حلقه‌ها و حفاظ های مربوطه را داشته باشند. از طریق «ذهن جمعی» آیا میتوانند اتصال حفاظت متخلفین را بگیرند؟

پاسخ- بله میتوانند. اما با تکرار این تخلفات آیا هوشمندی برای هر فرد متخلفی چه پیامد خاصی را در نظر بگیرد، مشخص نیست و کسی نمیتواند دقیقا در مورد نوع و نحوۀ اجرای این پیامدهای تنبیهی اظهار نظری بکند. بنابراین توصیه میشود که افراد با دقت تمام به سوگند خود وفادار بوده و امانتدار آموزه های مکتب عرفان کیهانی حلقه باشند و از ارتکاب تخلفات خودداری و به آیین نامه و … توجه کافی داشته باشند.    

۲- بین تخلف عمدی و سهوی فرقی نیست؟ و در هر دوصورت از «ذهن جمعی» حفاظ مجدد دریافت کنند؟ تکرار تخلف، تاثیری در تکرار دریافت لایه محافظ دارد؟ و اگرنه، این باعث نمیشود که افراد در ارتکاب تخلف را به خودشان سهل بگیرند؟

پاسخ- تشخیص انگیزه تخلف با خود فرد و هوشمندی است و خود فرد میداند و هوشمندی. بنابراین، فقط کافی است که افراد بدانند که در هر وادی نمیشود و نمیتوان که زرنگ بازی کرد و اگر قبول کرده‌اند که این هوشمندی وجود دارد، پس بدانند که حساب و کتاب دقیق هم در کار خواهد بود. بقیه موارد قطعا به خود فرد ارتباط دارد و خود او میداند و این سیستم هوشمند.

۳- آیا در کلاس بی کلاسی دوره مربیگری هم وجود دارد؟ آیا می‌توانیم خودمان، بدون نیاز به کسی، دوره مربیگری را بگذرانیم و مربی شویم؟

پاسخ- نقش مربیان در کلاس بی کلاسی فقط ارائه آموزه‌های نظام قدیم میباشد و نیازی نیست که مربیان به شاگردان حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه را تفویض کنند، بلکه لازم است تا مربیان به شاگردان خود این موضوع را آموزش بدهند تا آنها مستقیما حلقه‌ها و حفاظ‌های دوره‌های نظام قدیم را مطابق آموزه‌های کلاس بی کلاسی دریافت کنند و برای ارتقا به سطوح بالاتر آموزه‌ها که در آینده نزدیک پیاده میشود، آماده شوند. هرگونه اهمالی در این مورد بمنزله دور نگهداشتن افراد از رشد و پییشرفت در این زمینه تلقی میشود. بنابراین، درخواست میشود تاهمگی در ارتقای سطح آموزه‌های «مکتب عرفان کیهانی حلقه» همکاری‌های لازم را داشته باشند. لازم به ذکر است، کسانی که مایل به گذرانیدن دوره مربیگری و اخذ مدرک مربیگری می باشند، هرچند که دیگر به آن نیازی نیست، اما این امکان کماکان وجود دارد و افراد علاقمند میتوانند دوره مربیگری نظام قدیم را در آکادمی طاهری بگذرانند و مدرک مربوطه را اخذ کنند.

۴-  به دلیل اینکه لازم نیست مربیان حلقه‌ای تفویض کنند، بنابراین در دوره مربیگری، تفویض حلقه‌های مربیگری منتفی خواهد بود، درست است؟

پاسخ- بله کاملا درست است (لطفا به پاسخ سوال ۵ مراجعه کنید)

۵  ما در تمام این سالها، پیام‌های مثبت را در روح جمعی («ذهن جمعی») اعلام می‌کردیم. حالا همه حلقه‌ها را از «ذهن جمعی» دریافت میکنیم. و احتمالا در آینده درس‌ها را نیز از «ذهن جمعی» دریافت می‌کنیم. اگر همه چیز از قبل در «ذهن جمعی» وجود داشته، اعلام ‌های ما در «ذهن جمعی» چه تاثیری داشته است؟

پاسخ- اولا) دریافت درس‌ها از طریق روح جمعی در دهه ۸۰ مورد آزمایش بوده و عده ای در آن زمان‌ها این موضوع را تجربه کرده‌اند. این موضوع قرار بوده که به همین صورت باشد اما به دلایلی از جمله عدم امانتداری و تخلفات  و بی جنبگی و… نشان داده که این موضوع نمیتواند کمکی به رشد و تعالی کند. بلکه برعکس صحنه عرضه خودنمایی‌ها و منیت‌ها خواهد شد که در حال حاضر منتفی است.

ثانیا) در پاسخ به سوال اینکه اگر همه چیز از قبل در«ذهن جمعی» وجود داشته، اعلام های ما در «ذهن جمعی» چه تاثیری دارد، باید گفت:

الف- همه چیز در ذهن جمعی قرار ندارد. بلکه در حال حاضر فقط حلقه های نظام قدیم را میتوان از این طریق در کلاس بی کلاسی دریافت کرد(این حلقه‌ها را بر اساس اصول مربوطه در عرفان حلقه بصورت دریافت عام از طریق ذهن جمعی قرار داده ام). آموزه ها را هم باید جداگانه مطالعه و بررسی نمود.

ب- بر فرض که اینطور باشد، آیا باید همه چیز بخودی خود تحقق پیدا کند و اجابت شود. بهترین مثال در اینمورد این است که برخی میگویند خداوند که همه چیز را میداند و به نیازهای ما اشراف کامل دارد. پس چرا خودش درد درمندان را دوا نمیکند و… باید گفت که پس در اینصورت نقش انسان چه میشود؟ پس چرا گفته شده که مرا بخوانید تا اجابت کنم شما را؟ و… ؟ پس در اینمورد نقش انسان، خواستن و طلب کردن و… را ایجاب میکند.

۶– شروع کلاس بی کلاسی، ورود اینترنت به زندگی ما را برایم یادآوری می‌کند که در زمان کوتاهی، به حجم زیادی از اطلاعات دسترسی پیدا کردیم و هر روز گسترده‌تر شد. آیا کلاس بی کلاسی، محدود به آموزه‌های نظام قدیم و جدید عرفان حلقه خواهد بود یا اینکه گسترده‌تر از این خواهد شد؟

پاسخ- مسلما این تجربه ورود به عصر هوشمندی را بصورتی کاملا عملی رقم خواهد زد. البته اگر بازهم عده ای برای حفظ منافع و بازی‌های خود مانع آن نشده و به طرق مختلف و با سم پاشی‌ها و… راه آنرا سد نکنند و آنرا به تعویق نیندازند. تا سال آینده نیز نظام جدید به این بخش اضافه خواهد شد و پس از آن هم کلیه آن چه را که در عرفان حلقه وجود دارد از طریق دریافت از کلاس بی کلاسی ادامه خواهد داشت.

۷- کلاس بی کلاسی، مسئولیت‌پذیری افراد را زیاد می‌کند و آنها را به این سمت سوق می‌دهد که خودشان زمام آموزش‌شان را به دست بگیرند. آیا شروع کلاس بی کلاسی در این زمان خاص، ارتباطی با اتفاقات ایران، و اهمیت مسئولیت‌پذیری مردم در آگاه شدن و به دست گرفتن زمام امورشان دارد؟

پاسخ- بدون شک در این عصر و با این نوع از آشنایی با هوشمندی، افراد بی طرف با برخورد با اینگونه حقایق احساس مسئولیت بیشتری خواهند کرد و برنامه ریزی های حساب شده تری را در زندگی خود برای برخورداری از این هوشمندی بعمل خواهند آورد. در این رابطه و نزدیکی با حق و حقیقتِ جهان هستی، بیش از همیشه موضوع دفاع از حق و مبارزه با ظلم و ستم و… را بر دوش انسانها خواهد گذاشت. زیرا پی بردن به حقیقت هستی با دفاع از حق و حقیقت رابطه ای نزدیک و تنگاتنگی دارد. یعنی در اصل نمیشود کسی به دنبال فهم حقیقت هستی باشد اما برای مثال، راضی به بردگی سیاسی انسانها باشد و بخواهد تا ملت آقا بالا سر داشته باشد. یا به این موضوع راضی باشد که مردم گرسنه بمانند ولی پولشان خرج تجملات و تشریفات حکومتی و بریز و بپاش‌ها و غارت بیت المال و… شود و… پس عرفان از ظلم ستیزی جدا نیست. مکتب عرفان کیهانی حلقه به غیر از خودشناسی و هستی شناسی، اینتریونیورسالیزم و… باید گفت که حکمت و اصول نگاه به مردم، مدیریت جامعه، اخلاق، هنر و… جزء مطالب مهم این مکتب است. همانگونه که در دهه ۸۰ مدیریت کل نگر نیز مطرح شد. برخی ممکن است بگویند عرفان باسیاست چه کاری دارد. این بزرگترین اشتباه عده ای است که نمیدانند که حقیقت گرایی و معرفت پژوهی که دانش شناخت کیفی هستی و… است، با همه چیز کار دارد زیرا هیچ چیزی از حقیقت جدا نیست. بنابراین عرفان حلقه نگاه ناب و خالص آنچه را که دانش اداره مملکت است، بطوریکه ملت صاحب اراده و سکان دار اصلی ثروت ملی و معنوی خود باشند را نیز ارائه داده و بر همه ابعاد آن اشراف کامل دارد. اصولی که هرگز قابل رد کردن نخواهند بود، اصولی در چارچوب«اعلامیه(مانیفست) رنسانس ایران آزاد».  

۸-  حتما شبکه منفی هم از امکانات «ذهن جمعی» استفاده می‌کند. آیا معیار ما در اینکه در حال دریافت و استفاده امکانات شبکه مثبت از «ذهن جمعی» هستیم، همانند “معیارهای اولیه برای تشخیص اطلاعات شبکه مثبت از شبکه منفی” است که قبلا استاد عزیز فرموده بودند؟

پاسخ- معیارهای تشخیص شبکه مثبت از شبکه منفی و تشخیص حق از باطل و… در چارچوب آموزه‌های مکتب عرفان کیهانی حلقه ارائه شده و بازهم در ادامه ارائه خواهد شد که لازم است به آنها توجه کامل و کافی داشت.

۹-  ارتباط هم‌فازی کالبدی با چشم باز که با مربی انجام می‌شد، در کلاس بی کلاسی به چه صورت خواهد بود؟

پاسخ- برای انجام این ارتباط میتوان با دوستانی که دوره را گذرانیده و یا در حال گذرانیدن هستند، هماهنگ شد و آنرا تجربه نمود.

۱۰-  آیا امکان دارد که مطالب جزوه‌های نظام قدیم هم مانند نظام جدید بر روی وبسایت قرار داشته باشد (نه به صورت دانلود) که بتوانیم مطالب مورد نظر را با سرچ کردن پیدا کنیم؟

پاسخ: کلیه مطالب آموزه های مکتب عرفان کیهانی حلقه در کلیه رشته ها و زمینه‌های مختلف آن قابل سرچ کردن هستند. بخشی از این کار تا کنون آماده و ارائه شده و بقیه در حال انجام میباشد. در این زمینه لازم است که افراد اپلیکیشن عرفان حلقه را از گوگل پلی و یا اَپ استور دانلود کنند تا همه داشته های این مکتب را یکجا در اختیار داشته باشند و از همه ظرفیت های آموزشی آکادمی طاهری استفاده کنند.

۱۱-  لطفا بفرمایید که ارتباط ذهن اشتراکی و ذهن جمعی چیست؟

ذهن اشتراکی در رابطه با حلقه خاصی است که در آزمایش‌های علمی انجام شده نیزنتایج مخصوص کار با این حلقه و تفاوت آن با سایر حلقه‌ها در آزمایشگاه ثبت و ضبط شده است(رجوع به ژورنال علمی کازمواینتل). اما ذهن جمعی مربوط به دریافت حلقه‌ها و حفاظ‌های مربوطه و انجام کارهای ویژه ای مطابق تعریف‌های ارائه شده میباشد.

۱۲-  پسرم فارسی بلد نیست و علاقه‌ای هم به نشستن و گوش دادن به توضیحات یک دوره کامل ندارد. ولی علاقمند است که حلقه‌ها را استفاده کند. هر اتصال و کاربرد آن را به طور مختصر برایش توضیح می‌دهم و بعد در ارتباط تفویض حلقه‌ها می‌نشیند(با فاصله یک هفته). آیا این روش صحیح است؟

پاسخ- در صورتیکه توضیحات شما کامل ارائه شود و بتواند دربرگیرنده همه بخش های آموزه‌ها  و تفهیم سوگند نامه و آیین نامه‌ها و… نیز باشد، درست است و مشکلی ندارد و خیلی هم توصیه میشود.

۱۳-  متوجه شدیم که تجربه دریافت حلقه‌ها از ذهن جمعی مطابق با گفته شما استاد عزیز، در مراتب بسیار بالاتری قرار دارد. آیا این تجربه صرفا مختص دریافت حلقه از ذهن جمعی است؟ یا مثلا می‌توان پس از دریافت حلقه نیز از این کیفیت بالاتر در ارتباط های روزانه استفاده کرد؟ مثلا آیا می‌شود دیگر هر زمان که می‌خواهیم ارتباط بگیریم (حتی پس از تفویض از روی ذهن جمعی)، ارتباطمان را از روی ذهن جمعی بگیریم و دیگر خودمان راسا (برای خودمان و دیگران) اعلام نکنیم؟

پاسخ- ارتقای سطح کار با هوشمندی در همه ابعاد آن قابل تجربه هست چه در زمان دریافت و چه در زمان به کاربردن آن. در این رابطه هر زمان که افراد مایل باشند میتوانند در مورد دریافت و به کاربردن حلقه ها و حفاظ های مربوطه شخصا اقدام کنند و مستقلا بصورت رایگان آموزه ها را دنبال کنند.

ادامه دارد…

بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه: محمدعلی طاهری
تورنتو: ۱۴/فوریه/۲۰۲۳ مصادف با ۲۵/بهمن/۱۴۰۱

Loading