وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

توضیحات تکمیلی درباره کلاس بی‌کلاسی

به نام خدا

با سلام و نثار دعای خیر

با توجه به اعلام دوره‌های عام رایگان تحت عنوان «کلاس بی کلاسی» و ارتقای سطح آموزش و فراهم کردن عرضه این دوره‌ها به عموم مردمان در  سرتاسر دنیا که همه بتوانند بصورت خودآموز کلیه دوره‌های نظام قدیم و نظام جدید را گذرانیده و آنرا مورد آزمایش و تحقیق قرار بدهند تا صحت آن برایشان به اثبات برسد (منظور از تحقیق اضافه کردن و یا کم کردن چیزی به مکتب عرفان کیهانی حلقه نیست. بلکه منظور آزمایش صحت کارکرد آن است که آیا حلقه ها مطابق دروس ارائه شده عمل میکنند و یا خیر. اما برخی با سوءاستفاده از این موضوع و تحت شعار “محقق باشیم”، قصد تحریف و مصادره و سرقت مطالب و نقض کپی رایت و… را داشته و دارند و خواهند داشت که مسلما با این عده همواره بعنوان مصادره گر و… برخورده نموده و برخورد خواهیم کرد). اینجانب در اطلاعیه‌های قبلی در اینمورد از همه مربیان عزیز در خواست نمودم که در پیاده شدن این طرح متعالی نهایت همکاری خود را بنمایند و شاگردان خود را برای تفویض حلقه‌ها با موضوع «کلاس بی کلاسی» آشنا کنند. اما متاسفانه فقط عده کمی اقدام به این کار شایسته و نیک نمودند و سایرین از طرح موضوع «کلاس بی کلاسی» با شاگردان خود و حتی اطلاع رسانی به آنها اقدامی به عمل نیاوردند. در حالیکه این اقدام هیچگونه ضربه ای به موقعیت آنها وارد نمیکند. زیرا شاگردانی که نیاز به گرفتن توضیحات درسها را داشته باشند، کماکان به آنها مراجعه و حاضر به پرداخت شهریه خواهند بود. البته نه از بابت موضوع عرفان حلقه که کاملا رایگان میباشد؛ بلکه از بابت وقتی که آنها برای تدریس اختصاص میدهند و همچنین جهت تامین هزینه های جانبی محل و برگزاری کلاس (لازم به ذکر است که مربیان هیچگونه مبلغی را به منظور کمک به پیشبرد اهداف مکتب عرفان کیهانی حلقه، به مرکزیت پرداخت نمیکنند و چنین مبلغی جرء هزینه های آنها نیست).

در این رابطه، ضمن اینکه به زودی باز هم دروس مقدماتی فرادرمانی و کلاس بی کلاسی با اجرای جدید بصورت عام در دسترس عموم قرار داده میشود، مجددا از مربیان گرامی میخواهم که شاگردان خود را با موضوع «کلاس بی کلاسی» آشنا نموده و تفویض حلقه ها را از این طریق برای آنها فراهم نمایند و خود از تفویض حلقه به منظور تحقق این امر مهم و به نمایش گزاردن روحیه «حذف خود» که از مباحث بنیادین عرفان حلقه بوده است، خودداری نمایند. هرچند که با طرح «کلاس بی کلاسی» تعدادی از افراد سوجو و کاسبکار که قصد طرح خود و کسب درآمد و… از طریق این مکتب را داشته‌اند و مایل نیستند سطح دروس عرفان کیهانی حلقه از سطح نظام قدیم بالاتر برود تا مبادا استادی آنها به خطر بیفتد، اقدام به کارشکنی‌ها  و چوب لای چرخ گذاشتن‌ها و طرح بهانه‌ها و مسائل موهومی نموده اند و به گروه های فیک نمایی و استادم کجاست و… ملحق شده اند، هرچند که همیشه در پشت صحنه با این عده همراه بوده و همکاری داشته‌اند.

در ضمن کسانی هم تحت عنوان اینکه باید با من در ارتباط بوده و با شخص بنده حتما جلسه داشته باشند، اقدام به مشکل سازی و ایجاد مزاحمت‌های همیشگی که موجب اتلاف وقت من شده، نموده‌اند. در پاسخ برای چندمین بار(حداقل صدمین بار) خطاب به این عده که هدفی جز ایجاد بلوا و آشوب ندارند، دوستانه عرض میکنم که من فقط با گروه‌ها و افرادی که برای پیشبرد اهداف مکتب عرفان کیهانی حلقه کار و فعالیتی را انجام میدهند و از این نظر دارای رزومه فعالیت هستند، در ارتباطم و جلسات مرتب و مداوم دارم. این بدان معنی است که هر کس که با من جلسه ای ندارد، حتما فعالیتی در جهت پیشبرد اهداف مجموعه هم ندارد. ضمن اینکه این عده دارای هیچگونه رزومه فعالیتی در چند سال گذشته پس از آزادی من نیستند. اما مدام صحبت از این میکنند که زمانیکه من در حبس بوده‌ام آنها برای آزادی من تلاش کرده اند. در این مورد باید بگویم کسانیکه در این مورد مجاهدت نموده‌اند برای دفاع از حق و حقیقت بوده و چشمداشتی به پاداش و غنائم جنگی و گرفتن پست و مقامی نداشته اند(کمااینکه اینجا پست و مقامی هم در کار نیست) و من بعد از آزادی از همه عزیزانی که در سرتاسر دنیا در دفاع از حق اینجانب بعنوان یک بیگناه دفاع کرده اند، تشکر و قدردانی نموده و از خداوند متعال بهترین‌های الهی را برایشان مسئلت داشته ام و کار دیگری به غیر از اینها از من بر نمیآمده است. من پس از آزادی، همگی را دعوت به همکاری و وحدت در مجموعه نمودم که متاسفانه با توجه به اینکه آزادی من باعث به خطر افتادن استادی و منافع مادی عده‌ای شد، آنها نه تنها همکاری نکردند بلکه به گروه‌های فیک نمایی و تمسخرکنندگان و استیکر بازان و… ملحق شدند و هیچگونه رزومه فعالیتی نیز از خود بجای نگذاشتند و امروز هم به جز تعدادی استیکر و رد و بدل کردن مشتی پیام‌های کاملا بی ارزش های چیز دیگری در اختیار ندارند. ولی دعوی غنائم جنگی و موقعیت چنین و چنان و… میکنند و اعتراض از اینکه چرا در این مجموعه جایگاهی ندارند!!! این عده حداقل آنقدر مردانگی ندارند که رسما لباس معاندین را بپوشند و با استفاده از شگرد مربی نمایی و خودی در حال تخریب هستند و همه وقت مرا تا کنون به هدر داده اند.

در ضمن با توجه به اینکه اکثر مشکلات بوجود آمده را این افراد با تشکیل گروه‌های مختلف (به غیر از گروه‌های توسعه فعالیت‌های آکادمی که برای پیشبرد اهداف آکادمی طاهری فعالیت میکنند) برای مرکزیت درست کرده و میکنند، در اینمورد به این گروه‌ها توصیه میکنیم، حداقل یک بار به کارنامه‌های فعالیت خود و خدمت به مکتب عرفان کیهانی حلقه، منهای منافع انحصار طلبی و منفعت جویی‌های خود که از نظرها دور نیست، نگاه کرده و بیاندیشند و بدانند که حقایق پنهان نبوده و اتفاقا کاملا آشکار و عیان هستند و همگی این کارشکنی‌ها با ذکر اسامی و… در کتاب خاطرات اینجانب ثبت و ضبط خواهد بود(از این بابت بعدا گله‌مند نباشند).

همچنان عده‌ای ایجاد مشکل میکنند با این بهانه که مدعی هستند حقایق پشت صحنه حلقه‌ها را کشف نموده و… اما بنده به فرمایشات آنها توجه نمیکنم و ای داد و ای فریاد و… خدمت همه این عزیزان برای هزارمین بار عرض میکنم به عرفان حلقه چیزی قابل اضافه شدن و کم شدن نیست واگر این عده تصور میکنند که با این ادعاها بورس‌ها وشاخه‌های جدیدی را در عرفان حلقه باز میکنند، در اشتباه هستند و جز خفت و خواری و مدیون شدن چیزی را برای خود رقم نمیزنند. این حقایقی که به اصطلاح ادعا میشود، بر فرض صحت موضوع همان چیزهایی است که توصیه میکنیم افراد در حلقه ها به دست بیاورند تا به صحت و حقانیت گفتار بنده برسند و نه اینکه در مقابل عرفان حلقه و زدن شاخه های دیگر و اعمال نظر و سوءاستفاده های مختلف و طرح خود و… مدعیان جدیدی درست بشوند و کپی رایت این مکتب نقض بشود. در ضمن اگر قرار باشد هرکسی از حقایق پشت صحنه مکتب عرفان کیهانی حلقه چیزی را بفهمد (که البته قرار بوده بفهمند)، من مجبور باشم به گزارش او ینشبم و گوش بدهم، آیا با توجه به تعداد معرفت پژوهان در این مجموعه فرصت دیگری برای انجام بقیه کارها باقی میماند؟ چرا این عده با خود کمی تامل نمیکنند (که البته اگر حقایقی را کشف کرده بودند که این نبودند!!!!).

موضوع دیگر اینکه جریان و دسته‌ای خودی‌نما مدتهاست که در این تلاش هستند که بعنوان اعضای مجموعه و مربی مجموعه ادعا کنند، عرفان حلقه هیچگونه فایده و ثمری نداشته، در حالیکه به هیچ عنوان حاضر به رها کردن آن نیستند. بنده نیز در پاسخ این عده بارها گفته‌ام که پس چرا عرفان حلقه را ترک نمیکنند؟ چرا اگر نتیجه‌ای نگرفته اند کماکان حاضر به ترک این مجموعه نیستند؟ در حالیکه بخوبی میدانند که هر چه دارند از برکت وجود این مکتب میباشد. درغیراینصورت چه کسی اصلا این افراد را می شناخت(فقط مشکل این عده این است که عرصه تاخت و تاز و سوءاستفاده برایشان محدود شده است).

در اینجا از دوستان و همراهان دلسوز مجموعه درخواست میکنم که در مقابل این سوءاستفاده گران ایستاده و اجازه متلاشی کردن این حرکت کمالگرایانه و معرفت جویانه را به این عده افراد مشکوک و نفوذی ندهند. بنده نیز در این مبارزه بی امان همواره حاضر و آماده بوده و آنرا از وظایف حق طلبانه خود میدانم.

ادامه دارد…

بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه: محمدعلی طاهری
تورنتو: ۱۴/اگوست/۲۰۲۳ مصادف با ۲۳/مرداد/۱۴۰۲

 

Loading