وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

اطلاعیه مهم فرق بین «کشف» و «شهود»

به نام خدا

با سلام و نثاردعای خیر

با توجه به انحرافاتی که توسط عده ای معدود خواسته و یا ناخواسته برای موضوع عرفان حلقه پیش آمده و سلیقه های شخصی به عنوان دریافت آگاهی وارد مباحث آن شده که در این صورت بدیهی است که در صورت ادامه چنین روند فرصت طلبانه ای پس از اندک زمانی دیگر، از اصل موضوع چیزی باقی نمی ماند. از اینرو به استحضار میرساند:

  • متاسفانه برخی از مربیان هنوز فرق بین «کشف» و «شهود» را نمی دانند. این ناآگاهی باعث بروز برداشت های بسیار غلط و رسیدن به غرور کاذب ناشی از دسترسی به آسمانها و سولو شدن و رسیدن به کلاس بی کلاسی ، آتش به اختیار و… شده است. توضیح این که «شهود» نشان دادن صحنه هایی است رمزی و با شکوه که طی آن فرد در جریان سیر در حلقه های رحمت عام الهی با آنها مواجه میشود و به دنبال کسب این تجربه به نوعی از حجت قلبی میرسد که این حجت قلبی فقط برای خود فرد دریافت کننده معتبر است و برای دیگران هیچگونه ارزشی ندارد. برای روشن شدن موضوع به ذکر مثالی از تجارب گذشته خود می پردازم:
  • من در چند دهه قبل شهود بسیاری داشتم ازجمله یکی از این تجارب مبنی بر اینکه احساس کردم در آسمان سوم قرار دارم(از آسمان بالاتر به دلایلی نمیگویم). در آنجا رنگها و نورهای بود که در روی زمین هرگز ندیده بودم. احساس می کردم صداهایی را می شنوم که از راه گوش نیست و در وجود من طنین انداز می شود. ضمن این که هیچگونه پیکری نداشتم و همه چیز با من در یگانگی بود و دیدی که از هرطرف ادامه داشت و همه وجود من چشم بود و گوش و حس هایی که هیچگونه تعریفی زمینی ندارند. به طور همزمان در همه چیز قرار میگرفتم در حالیکه هیچ چیزی هم وجود نداشت، در آنجا گفته می شد(بدون کلام) درحال نگاه به درون خود هستی. اما از طرف دیگر من فکر می کردم در آسمان سوم هستم و…

به توصیفات فوق «شهود» گفته میشود. این گونه شهود هیچگونه ارزشی برای دیگران ندارد زیرا همه براحتی میتوانند بگویند که گوینده این مطالب خیالاتی شده و مشاعر خود را از دست داده است و…

بنابراین در وادی عرفان این شهود نیست که برای دیگران ارزش دارد. بلکه کشف است که ارزشمند بوده و جامعه بشری را تغییر می دهد. مانند عرفان حلقه  که در همه ابعاد مانند: انسان شناسی، هستی شناسی، کیفیت شناسی وجود، کیهان شناسی شعوری، جهان شناسی رفتاری، فرادرمانی از منظر عرفان، فرادرمانی از منظر طب مکمل، سایمنتولوژی، جهان شناسی انواع(عوالم، جهانهای…)، حیات شناسی، ذهن شناسی(فردی- جمعی- کیهانی)، مدیریت کل نگر، فلسفه وجود و ده ها موضوع کلی دیگر که همه این مطالب نو و جدید را به عنوان کشف ارائه نموده است. در حالیکه تا کنون اینجانب به عنوان بنیانگذار عرفان حلقه، حتی یکی از شهود خود را هم تعریف و بیان نکرده ام. زیرا از بی ارزش بودن آنها برای دیگران کاملا واقف بوده ام. ضمن این که حتی اگر هم می دانستم می تواند برای برخی افراد مفید باشد ولیکن به منظور فرار از اتهام خیالاتی و اسیر وهم بودن، بازهم این کار را انجام نمی دادم و…

اما متاسفانه عده ای با دریافت شهریه، شهود خود را با بوق و کرنا در گروه ها به اشتراک گذارده و آنرا به عنوان نشانه ای بر سولو شدن و رسیدن به کلاس بی کلاسی، آتش به اختیار و… جا زده و القا می کنند. در حالی که هنوز فقط مقدمه ای از عرفان حلقه را در اختیار دارند، با تغییر تعریف حلقه ها کاربرد آنها را در جهت اهداف خود تعریف و جا می زنند. بنابراین با دلایل بسیار زیادی از جمله موارد ذکر شده تصمیم به ارائه لیست حلقه ها(البته با مختصری تغییر در چیدمان آنها) و متعاقبا لیست درس نامه ها و در آخر جزوه های آموزشی و… نمودم تا همه افراد مشتاق و معرفت پژوه بدانند که موضوع عرفان حلقه و مباحث آن چیست. تا به محض این که متوجه انحرافی بودن مطالب نسبت به درس نامه ها شدند، بدانند که مربی آنها امانتدار نیست و قصد مطرح کردن خود و خودنمایی دارد و هدفش موضوع عرفان حلقه نبوده و فقط با نیت ثبت نام و کسب درآمد وارد این وادی شده است(اگر اهداف مشکوک دیگری که از مربی نماها مشاهده گردیده، در بین نباشد).

در اینجا با توجه به اینکه تصمیم راسخ برای پاک کردن چهره عرفان حلقه را از افراد ناباب، فرصت طلب، بی جنبه، خودشیفته و… دارم ضمن توکل به خدا از همه عزیزان مشتاق به معرفت جویی درخواست می کنم که با هوشیاری تمام مراقب همه اینگونه افراد که به هر نحوی آبروی مجموعه را به خطر می اندازند، باشند تا بتوانیم فرصت بازگشت به آنها بدهیم و در صورت عدم بازگشت، آنها را از این مجموعه برانیم.

لازم به ذکر است دوره مقدماتی سایمنتولوژی که در حال حاضر بسیار ناقص است، فعلا به دوره ۹ انتقال پیدا کرده تا پس از تکمیل این دوره به ترم ۲ انتقال پیدا کند(حداقل ۶ دوره تکمیلی سایمنتولوژی که هریک از منظر بخصوصی ارائه مطلب دارد، متعاقبا معرفی میشود). همچنین دوره تشعشع دفاعی به دوره جانبی بعد از دوره ۹ انتقال پیدا کرده تا افراد پس از آشنایی با مقدمه عرفان حلقه در طی این ۹ دوره تشعشع دفاعی را در صورت تمایل به صورت جانبی و در حاشیه دوره های جدید آنرا طی کند. در ضمن همه مباحث مربوط به تشعشع دفاعی تا این تاریخ در همین دوره تجمیع شده است. دوره ۲ موجودات غیرارگانیک که موضوع موجودات را از منظری دیگر مورد بحث و بررسی قرار می دهد، متعاقبا اعلام می گردد. مباحث دوره ۱۰ به زودی اعلام می گردد.

به امید خدا ادامه دارد…

با آرزوی توفیق الهی

محمد علی طاهری

۷/۱۰/۹۸