وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

هشدار در مورد نقض آیین نامه، اصول و اساسنامه مجموعه

به نام خدا

با سلام و نثار دعای خیر

با توجه به رشد و گسترش مجموعه و پیشرفت های بعمل آمده، لازم است همراهان عزیز، دلسوزان مجموعه و همه افراد امانتدار نسبت به آموزه های مکتب عرفان کیهان حلقه با هوشیاری تمام هر گونه فعالیتی را مورد بررسی قرار داده و ادعاهای گروه ها و اشخاص مختلف را زیر نظر گرفته و نسبت به آنها بی تفاوت نباشند. زیرا یکی از احتمالات وقوع در این برهه، با مشخص شدن فعالیت مصادره کنندگان آموزه ها و تغییر دادن آنها به بیان ها و عبارات متفاوت (که نمونه آن موجود است) و از این طریق مطرح کردن نام خود و کسب در آمد، اینک عده ای که هیچگونه نقشی هم در تاسیس و تداوم آکادمی طاهری و سایر فعالیت های صورت گرفته، نداشته اند، از راه رسیده و به قصد موج سواری اقدام به انجام حرکاتی بکنند که با استفاده از تنور داغ، نان را چسبانیده و بهربرداری کنند.

برای جلوگیری از اعمال این شگردها توجه به اصول و مقررات ، اساسنامه ها و… که بطور مدام در اینجا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و توجه به این موضوع که انجمن های عرفان کیهانی حلقه فقط جایگرین میکده ها شده اند که در سالیان حبس اینجانب فعال بوده و بعد از آزادی بنده به دلایل متعددی لازم بوده که تحت چارچوب و اساسنامه و نظارت یک هییت مدیره فعالیت کنند تا از بروز نابسامانی ها، مشکلات تجارت الکترونیک و… جلوگیری بعمل بیاید. ضمن اینکه اعضای محترم انجمن ها کمک حال مجموعه بوده و در مسیر پیشبرد اهداف آن مانند ثبت نام برای آکادمی، جذب کمک های مالی و معنوی، صیانت از آموزه ها، معرفی این مکتب از طریق ارائه و معرفی کتب، مقالات، مجالات و شبکه های مجازی، جذب نیروهای متخصص برای انجام تحقیقات علمی و… فعالیت نمایند. در این راستا انجمن ها از برگزاری کلاس و ثبت نام برای خود منع شده اند تا انجمنها  محلی برای کسب درآمد نشود و… در نتیجه تعدادی از انجمن ها با رعایت این اصول و پذیرش این اهداف در داخل و خارج از کشور اقدام به فعالیت و افشاگری های لازم در جهت بر ملا نمودن چهره معاندین امنیتی و… نموده اند. بنابراین بازهم با توجه به اقداماتی که نقض محرز اساسنامه و… بوده است، نکاتی را در این رابطه که موجب اتلاف وقت بسیاری نیز برای بنده و مجموعه شده است، بشرح زیر می پردازم:

 • انجمن ها به هیچ عنوان برای کسب درآمد برای اشخاص و افراد نیست و همه درآمدهای احتمالی آن باید صرف پیشبرد اهداف مجموعه بشود (مانند جذب کمک های مالی معنوی و ثبت نام برای آکادمی و…). بنابراین انجمها نمیتوانند برای مربیان شاگرد ثبت نام کنند و کلاس برگزار کنند و یا با برگزارکنندگان کلاس لینک شوند و شاگرد معرفی کنند و…
 • انجمن ها، گروه ها و مربیان محترم مجاز به موازی کاری با مرکزیت نیستند از جمله اینکه اقدام به ایجاد رفرنس و مطرح کردن لینکهای خود با در اختیار گرفتن امکانات مجموعه و چاپ و فروش کتب و … به منظور کسب در آمد شخصی بنمایند. در یک کلام انجمن هیچ منبع درآمدی برای اعضا نیست و کسب در آمد از آن بشدت منع میشود. همچنین انجام کارهای خیریه جانبی به نام مجموعه ممنوع می باشد. زیرا گذشته از امکان سوءاستفاده انجمن ها، گروه ها و افراد، آنها را در یک رقابت کاذب برای اسم در کردن میکند. اگر کسی تمایل به انجام کار خیریه جانبی دارد، میتواند خیلی بی سر و صدا نسبت به انجام آن از هزینه شخصی اقدام نموده و موضوع در انجمن، گروه و… به هیچ عنوان مطرح نشود.
 • فعالیت رسمی یک انجمن بعد ار برگزاری انتخابات توسط هییت موسس و تعیین هییت مدیره برای مدت ۲ سال می باشد و تا قبل از انجام این مهم، انجمن هیچگونه رسمیتی نداشته و اجازه ندارد وارد فعالیت رسمی خود شود(زیرا افرادی شکایت میکنند که موسسین برای خود انجمن شخصی و انحصاری درست کرده اند و…).
 • اعضای هییت مدیره شامل ریس هییت مدیره، مدیر عامل و اعضای هییت مدیره (۱،۳،۷و… نفر) می باشد.
 • اهداف و فعالیت های انجمن کلا مسالمت آمیز بوده و مطابق ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد که کلیه انجمن های عرفان کیهانی حلقه از این قانون تبعیت میکنند و مُبلغ آن نیز هستند.
 • هر انجمنی که دارای فعالیت تعریف شده می باشد و در زمره انجمن های عرفان کیهانی حلقه محسوب میشود، دارای کد شناسه می باشد که اگر از کُد و نام و آرم انجمن مربوطه استفاده نکند، بطور قطع جعلی محسوب و متهم به سوءاستفاده میشود.
 • هرگونه تغییری در نام انجمن عرفان کیهانی حلقه (مانند انجمن فرهنگی عرفان حلقه و مربیان فرادرمانگر و…) و تغییر در لوگو و یا عدم استفاده از لوگو و… نشان دهنده جعلی بودن انجمن و یا اقدام به سوءاستفاده می باشد و نشان دهنده نقض اساسنامه و تمایل به سودجویی می باشد.
 • انجام حرکت های موازی با آکادمی طاهری مانند ایجاد رفرنس مستقل(در حالیکه مرکزیت ارائه دهنده کاملترین و معتبرترین رفرنس است و بخش عمده آن ارائه شده است) در جهت تضعیف مرکزیت و عملی عمدی به حساب میاید که دوستان مجموعه از انجام چنین عملی قطعا خودداری میکنند و …
 • همه انجمن ها ملزم به رعایت دقیق اساسنامه و اصول عرفان حلقه و امانتداری هستند و در کنار انجمن مجاز به برقراری کلاس نیستند. در صورت تمایل به تدریس، لازم است انجمن را ترک نموده و کار تدریس را مستقلا آغاز کنند.
 • صدور پایان نامه ها شرکت در دوره و طی دوره مربیگری مجازی و دریافت حلقه ها و صدور مدارک مربیگری فقط بر عهده آکادمی طاهری است و صدور هر گونه مدرکی از جانب مربیان تخلف محض محسوب میشود (زیرا همه هولوگرام ها جعلی هستند و اسامی در رایانه مرکزی ثبت نمیشود و در صورت نیاز معرفت پژوه از دریافت آن محروم خواهد شد که مسئولیت آن به عهده مربیان خاطی می باشد. ضمن اینکه مجموعه را از حق کسب درآمد خود محروم و آنرا غصب میکنند که مسلما حرام می باشد.
 • فرم های ثبت نام، سوگندنامه‌ها و… نیز کما فی سابق (دهه ۸۰) از فرم های مرکزیت استفاده میشود که به زودی تسهیلات بیشتری در اختیار معرفت پژوهان قرار خواهد گرفت. و گروه ها و افراد نباید برای خود فرم مجزا صادر کنند.
 • مربیان محترم نظام قدیم در قبال تدریسی که با مسیولیت خود و شرایط مندرج اقدام به تدریس میکنند، لازم نیست که هیچ مبلغی را به مرکزیت پرداخت کنند (برخی از مربیان به شاگردان خود ادعا میکنند که مبالغ دریافتی را برای مرکزیت واریز میکنند که به هیچ عنوان صحت ندارد). به عبارتی دیگر، آکادمی طاهری از طریق تدریس مربیان محترم نظام قدیم، هیچگونه درآمدی ندارد.
 • انتشار هرگونه ویس، فیلم، جزوه از جانب مربیان تحت عنوان اینکه این منبع مکمل درسی می باشد و با اینکه تجربه شخصی می باشد که همه باید آنرا گوش بدهند و در جریان قرار بگیرند با توجه به اینکه اگر قرار باشد هر مربی عزیز اقدام به این کار نماید، به زودی باید شاهد شرایط گیج کننده، انحرافات، رقابت ها و … خیلی گسترده باشیم، بنابراین این عمل برای امانتداران و مربیان عزیز و دلسوز مجموعه بکلی ممنوع میباشد و به نوعی طرح خود و… محسوب میشود.
 • در استفاده از حلقه ها مخصوصا آنها که با شماره مشخص میشوند (مانند کنترل منفی ۱،۲،۳ و…)، لازم به تکرار مداوم نیست چرا که گذشته از اینکه در انظار افرادی که با این موضوع آشنا نیستند، کریه و زشت و خودنمایی به نظر خواهد آمد، جنبه ذکر و مانترا و… نیز پیدا میکند که با توجه به بی معنی بودن آنها بازتاب بسیار بدی خواهد داشت.
 • در ضمن پیشنهاد میگردد بطور کلی از انجام هرگونه فعالیت مشکوک و هماهنگی نشده بشدت خودداری شود. زیرا مجموعه در مقابل عمل انجام شده قرار گرفتن را بر نمی‌تابد و باعث حذف عوامل خاطی میشود. زیرا عدم فعالیت آنها بهتر است از انجام فعالیت با مشکل سازی و ایجاد اتلاف وقت برای بنده و مجموعه.
 • پیشنهاد میگردد مربیان عزیز مجموعه در مقابل انتقادات و تذکر های افراد مجموعه کاملا خودداری نموده و از کنترل های لازم (کنترل دشارژ) بهره ببرند و بدانند که توهین به اینگونه افراد که صرفا تذکردهنده هستند و برای اصلاح امور پا پیش گذارده اند، توهین به مجموعه محسوب میشود. در دنیای تعالی باید یاد گرفت که با آرامش و تانی پاسخ های لازم داده شود. همانگونه که ملاحظه خواهید فرمود بنده تمام سوالات معاندین را جمع آوری نموده و طی برنامه های آتی همه آنها را پاسخ خواهم داد تا برای آیندگان ثبت و ضبط شود و خود آنها هم بدانند که هیچ حرف جدیدی برای گفتن ندارند.
 • این ادعا مبنی بر اینکه اگر من اشتباه کنم خود هوشمندی جواب من را خواهد داد و با این توجیه از اصلاح تخلف، گریزی زده بشود اصلا در شان یک مربی درستکار نیست و چنین واکنشی صرفا یک فرار واکنش دفاعی (مادر دوم) محسوب میشود.
 • موضوع دیگر ادعای برخی از افراد مبنی بر اینکه اگر من اشتباه کرده ام، خود بنده لازمه که با آنها تماس بگیرم و یا برای دفاع از خود حتما باید با من صحبت کنند تا بتوانند توضیح بدهند که با توجه به اینکه چنین وقتی وجود ندارد و اشاره به هر تخلفی که میشود از نظر شخص بنده کاملا محرز می باشد که اقدام به تذکر آن میکنم، بنابراین، بهتر است از اتلاف وقت خود و بنده و مجموعه خودداری کنند و خضوع و خشوع داشته باشند. در غیر اینصورت بنده اقدام به نشر مدارک تخلف میکنم تا قضاوت بر عهده همگان باشد و از دوش بنده برداشته شود. در صورتیکه کسانیکه متهم به تخلف میشوند به بیگناهی خود اطمینان داشته باشند، میتوانند انتشار اسناد و مدارک مربوط به خود را درخواست کنند تا حقی از آنان ضایع نشود.
 • و…

 

در ضمن لازم است تا کلیه کسانیکه در موارد فوق بویژه به نام انجمن، مرتکب تخلفات و قصوراتی شده اند، به فوریت اقدامات لازم را در جهت رفع اشکالاتی که ایجاد نموده اند، بعمل بیاورند؛ در غیر اینصورت به اجبار خاطی و یا جعلی بودن آنها اعلام و از ادامه کار با آنها صرف نظر خواهد شد. از این پس بجای بحث و اتلاف وقت، همه تخلفات ارتکابی افراد، گروه ها و انجمن ها بصورت مستند ارائه خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این تخلفات در آرشیو مربوطه برای بررسی های آتی احتمالی و همچنین برای اطلاع آیندگان از جریان های منفعت طلب و… نیز ثبت و ضبط میشود.

 

با آرزوی توفیق الهی
بنیانگذار مکتب عرفان کیهانی حلقه: محمد علی طاهری
۱۵/جولای/۲۰۲۲ مصادف با ۲۴/تیر/۱۴۰۱

Loading