وبسایت مرجع مکتب عرفان کیهانی حلقه

محمدعلی طاهری

توضیح در مورد اصالت اطلاعیه ها

به نام خدا

با سلام و نثار دعای خیر

ضمن احترام و تبریک مجدد سال نو ۱۳۹۹ خورشیدی، به استحضار همراهان گرامی مجموعه می رساند:

نظر به صدور اطلاعیه ها و مقالات متعدد(در جهت شفاف سازی مواضع مجموعه عرفان حلقه، هماهنگ سازی و یکدست نمودن آموزش و نحوه تدریس و ارتقاء و ایجاد تغییرات مثبت در برنامه های آموزشی عرفان حلقه، رسیدگی به شکایات در قبال تخلفات و اعمال سلیقه برخی از مربیان و جلوگیری از عدم امانتداری آنها و…) که اصالت این بیانیه ها و تعلق آنها به خود من از سوی عده بسیار اندکی به بهانه اینکه این پیام ها تصویری و صوتی نبوده اند، در اذهان افراد مجموعه ایجاد شبهه و شک و تردید نمودند تا بلکه بتوانند با این ترفند ها مرا جعلی معرفی کنند.

 لازم به ذکر است علت این که در خلال سال گذشته و پس از آزاد شدن از زندان، هیچگونه پیام صوتی و تصویری از خود منتشر نکردم، شناسایی این عده از همدستان موسسات امنیتی- تروریستی بهداشت معنوی و… بود. زیرا، از سال ها قبل در مورد آن ها و پروژه ای به نام«حذف استاد طاهری» با روش ها و ترفند های مختلف در داخل بازداشتگاه با من صحبت و نام افرادی از درون مجموعه برده میشد که از همان زمان در حال اجرای این طرح بودند. این کار در جهت تضعیف روحیه من صورت می گرفت تا بفهمانند که نزدیکترین افراد نسبت به من، در حال همکاری با آنها هستند. بنابراین پس از آزادی لازم بود تا شرایطی ایجاد می کردم تا خود این افراد ماهیتشان را آشکار می کردند. زیرا اگر این عده با خود من مواجه می شدند و من آن ها را متهم به همکاری با موسسات امنیتی- تروریستی می کردم، به هیچ عنوان قبول نمی کردند. در نتیجه، با روش اتخاذ شده و قرار گرفتن در پشت صحنه، فرصتی شد تا آن ها با اطمینان از این که به واسطه شرایط امنیتی من قادر به دفاع از خود نیستم، آنها به طرق مختلف از جمله ایجاد شک در اصالت بیانیه ها و… خود و همه سایت ها، کانال ها، ترفندها و شگرد هایشان را که در این رابطه به کار گرفته بودند همه را آشکار کردند. به اضافه این که همه مدارک مستند همکاری و همسویی با موسسات امنیتی- تروریستی افشا و به تایید اکثریت افراد مجموعه رسید و مورد شناسایی دقیق قرار گرفتند. در این رابطه مشخص شد که اطلاعات ارائه شده در داخل بازداشتگاه در مورد این افراد به طور کامل درست بوده است.

در اینجا این سوال پیش می آید که چرا چنین عده اندکی اینقدر اصرار دارند تا اصالت اطلاعیه ها را زیر سوال برده و در صدور آن ها از سوی خود من، شک و شبهه ایجاد کنند؟

برای بررسی این موضوع و علل و انگیزه همه کسانی را که در اصالت من و صدور بیانیه ها شک کرده اند به اختصار این افراد به چند دسته تقسیم می شوند:

۱. افراد ناآگاه:

این دسته ناآگاهانه تحت تاثیر شایعات منتشرشده مبنی بر بدلی بودن من و این که این بیانیه ها از طرف من صادر نشده و…، قرار گرفته اند(در واقع همه این توضیحات به خاطر این عده است که متوجه فریب عوامل مزدوراطلاعاتی بشوند)!!!!!

۲. عوامل موسسات امنیتی تروریستی بهداشت معنوی و… :

الف) عوامل و گردانندگان اصلی داخلی(بازجو ها و…)

 به سرکردگی محمدرضا عماری الله یاری، محمد ابراهیم مالمیر و…

       ب) عوامل مستقیم نامحسوس:

این عوامل(عده ای که در زمره بازجوهای بوده اند) مستقیما در جهت اهداف آنها اقدام به تخریب من و عرفان کیهانی نموده اند: مانند دکتر مهدی خزعلی(از طریق موسسه امنیتی سرای قلم)- رائفی پور و…  

 • عوامل دست نشانده:
 • افرادی که وظیفه زیر سوال بردن عرفان حلقه را پس از آزادی من داشتند تا بتوانند جریاناتی را ایجاد کنند که موسسات امنیتی بتوانند به آنها استناد کنند که اعضای درجه یک مجموعه متوجه انحرافات و مشکلات مجموعه شده اند و بر اساس آن بتوانند اقدام به سم پاشی و تخریب عرفان حلقه کنند. زیرا آنها در خلال ۹ سال نتوانستند هیچ اتهامی را علیه من به اثبات برسانند. ولی با کمک یکی از شاگردهای قدیمی مجموعه(رزم آور) با زیر سوال بردن موضوعاتی بسیار لازم و بدیهی مانند چرا سوگندنامه؟؟؟ توانستند به منظور خود برسند و چالش ها و درگیری های بسیار زیادی درست کنند و از جمله باعث شد که علاوه بر سوگند نامه، اخذ تعهد نامه نیز برای شاگردان و مربیان عرفان حلقه نیز ضروری و به مورد اجرا گذاشته شود(به زودی).
 • افراد و گروه هایی که ماموریت دارند تا به طرق مختلف سابقه یک دهه مبارزه من با ستمگران را کم رنگ کنند. برای مثال، در این رابطه طی شگردی نخ نما شایعه کردند که وزارت اطلاعات مرا به فرودگاه برده و راهی کانادا نموده است و…!!!، در حالی که من علاوه بر این که پاسپورت نداشته ام(من اصلا با پاسپورت وارد کانادا نشده ام) بلکه ممنوع الخروج هم بوده ام و پس از تهدید به ترور و اقدام به گشت زنی اطراف محل سکونت من توسط محمد رضا عماری الله یاری و مالمیر مجبور به ترک منزل و خروج غیرقانونی بسیار خطرناک از ایران شدم که طبق مستندات موجود با همکاری نهادهای بین المللی که قبلا نام برده شده از جمله اداره مهاجرات و دولتمردان کانادایی بدون در دست داشتن پاسپورت وارد کانادا شده و اقامت دائم این کشور را اخذ نموده ام.

– عواملی دست نشانده که خود را عضو مجموعه، هوادار، امانتدار و عاشق من، معرفی می کنند، تا بهتر بتوانند اهداف مخربانه خود را به مورد اجرا بگذارند:

 این عوامل تحت عنوان «استاد من کجاست؟» و… به نوعی در افکار مجموعه القا می کنند که من بدلی هستم و «استاد طاهری» اصلی معلوم نیست کجاست تا بتوانند نقش مرا کم رنگ کنند.

 • عوامل دست نشانده ای که به طور غیر مستقیم اقدام به ترور شخصیتی من و عرفان حلقه نموده اند:

این دسته از اقدامات به طور غیر مستقیم آبرو و حیثیت من و مجموعه عرفان حلقه را مورد تهدید قرار داده است. برای مثال یکی از این عوامل با داشتن کانال مستهجن خود ضمن ادعای مربی عرفان حلقه بودن و ادعای عاشق استاد بودن به ایجاد طرح شک برانگیز استادم کجاست؟ و… سعی در حذف غیر مستقیم من نموده ضمن این که موارد زیر را نیز در جهت ترور شخصیتی من و عرفان حلقه پیاده کرده است.

اولا) بواسطه داشتن کانال مستهجن، با ادعای هواداری از من و عرفان حلقه، سعی در بد نام کردن من و مجموعه عرفان حلقه نموده است.

ثانیا) کسانی را که برای دیدن کانال مستهجن ایشان به دورش جمع شده اند را نیز جزء اعضای عرفان حلقه جا بزند و از این طریق این مجموعه را نیز اهل عضویت در اینگونه کانال ها جا زده و بدنام کند.

۳. فعالیت در قالب گروه های فیک:

 • گروه های فیکی که تحت عنوان های هوادارانه از من و عرفان حلقه اقدام به تخریب من و عرفان کیهانی نموده ولی در اصل همان عوامل موسسات امنیتی- تروریستی بهداشت معنوی و… هستند مانند گروه سوگند به امانت داری و…(نام همه این افراد و سایت ها به اطلاع عموم خواهد رسید)
 • گروه های فیکی که به طور علنی اقدام به تخریب من و عرفان حلقه می کنند

۴. عوامل فرصت طلب:

این عوامل برای جذب مخاطب بیشتر خواسته و یا ناخواسته با اهداف عوامل امنیتی- تروریستی همسو شده اند و علیه عرفان حلقه برنامه اجرا کرده اند تا بلکه از این طریق مخاطبین خود را افزایش دهند(مانند دکتری که سایت روانشناسی مستهجن دارد و برای جذب مخاطب بیشتر، از مستهجن ترین روابطی که امکان وقوع داشته باشد، در کانال خود رونمایی می کند. یعنی در واقع به نام روانشناسی، اطلس کامل روابط مستهجن را ایجاد نموده، زیرا در صورتی که این کار را نمی کرد اصلا نمی توانست مخاطبی داشته باشد. این به اصطلاح روانشناس بدون اینکه موضوع عرفان به او ربطی داشته باشد تحت عنوان بررسی شبه علم، من و عرفان حلقه را مورد تخریب قرار داده است).

۵. برخی از مربیان متخلف:

 • دسته ای که احساس می کنند با آشکار شدن تخلفات آنها در نزد شاگردان خود، موقعیت آنها به خطر افتاده و بی آبرو شده اند.
 • دسته ای که اقدام به مصادره داشته های عرفان حلقه نموده و آزادی من این سرقت را بیش از پیش آشکار نموده و حیثیت آن ها را خدشه دار می کرد در نتیجه چاره ای جز انکار من نداشتند و می بایستی به بهانه ای مختلف مرا انکار میکردند. برای مثال با اثبات زنده بودن من اعلام شد که این طاهری در اصل خود دجال است که در هیبت طاهری ظاهر میشود(طرح شهناز نیرو منش)

– عده ایی با اهداف و منافع متنوع که از اصالت اطلاعیه ها و بیانیه ها اطمینان کامل داشتند و بخوبی می دانستند که اطلاعیه ها از جانب خود من است(زیرا افرادی از درون گروه های خودشان این موضوع را اطلاع می دادند). اما حتی پس از پخش تصاویر ویدیویی من، باز هم به بهانه های مسخره، از جمله جعلی بودن خود بنده، دجال بودن من، جعلی بودن فیلم ویدئویی، داشتن تشعشع منفی چهره، نوع رنگ لباس و… که همان دست نشاندگان پیش گفته شایع کرده بودند، متوسل شده و از قبول اطلاعیه ها سر باز زدند و در ایجاد شک و شبهه در مورد اصالت اطلاعیه ها با عوامل امنیتی همدست شدند.

 • دسته ای که با برباد رفتن استادی کاذب، غرورشان جریحه دار شده و از این تواضع و فروتنی برخوردار نبودند که نزد شاگردان خود کرنش نموده و افتادگی پیشه کنند.
 • دسته ای که احساس میکنند، ممکن است درسها مشکل شود به طوری که آنها از پس تدریس دروس مشکل تر بر نیایند.
 • دسته ای که فکر میکنند که با آمدن من به صحنه تدریس، ممکن است جایگاه آن ها کم رنگتر شود.
 • مربیانی که سوء استفاده های مختلفی داشته اند و الان با حساب و کتاب پیدا کردن مجموعه نگران هستند که جلوی این سوء استفاده ها گرفته شود.
 • مربیانی که با سوار شدن بر بال های عرفان حلقه و سوءاستفاده های مستقیم و غیر مستقیم از آن، رشته های دیگری را در حاشیه عرفان حلقه مطرح کرده اند. این عده نزد مخاطبینشان، قابلیت حلقه ها را به حساب کار خود گذاشته اند، در حالی که این موقعیت و نتایج عملی آن رشته ها را مدیون عرفان حلقه هستند. آن ها در مواجهه با اعتراضات سایر مربیان ضمن رد این اعتراضات و توجیه کار خود، اظهار می کنند که باید خود من شخصا غلط بودن، خلاف بودن و خیانت در امانت بودن عمل آن ها را به خودشان اعلام کنم. اما پس از صدور بیانیه ها و شفاف سازی در این موارد، باز هم با بهانه تراشی های دیگری از جمله این که اطلاعیه ها از جانب من نیست، همچنان به راه خود ادامه داده و دوره هایی را در حاشیه عرفان حلقه برگزار کرده اند. همچنین، پس از دادن پیام های تصویری نیز مجبور شده اند ادعا کنند که پیام ها هم جعلی هستند و تشعشع تصاویر و برگردان صدای من منفی بوده و…(یعنی افرادی که هیچیک از این موضوعات را تا قبل از عرفان حلقه نمی دانستند، امروز تشعشع شناس شده اند و… تا بلکه از طریق ایجاد شک و شبهه بتوانند مدتی دیگر به تامین منافع و سوء استفاده خود ادامه بدهند، بدون آن که بیاندیشند که عاقبت چه خواهند کرد؟ بالاخره دروغشان برملا خواهد شد).

 چنین افرادی نیز در حال حاضر، آزاد بودن مرا مانع یکه تازی و سوء استفاده های خود دانسته و طبق اطلاعات ما در پشت صحنه تعدادی از این افراد با عوامل امنیتی همکاری و هماهنگی می کنند.

البته این عده در سال های گذشته نیز  کسی صدای اعتراض آمیزی از آن ها نشنیده و گذشته از این که در خلال این سالها در دهه گذشته حتی یک بیانیه هم در دفاع از عرفان حلقه و بی گناهی من صادر نکرده اند و بعضی از آنها نیز به جدیت با هر گونه اعتراضی هم در این رابطه مخالف بوده اند. در حالی که مطرح کردن و همه داشته های خود را کاملا مدیون عرفان حلقه هستند و نزد وجدان خود این را بخوبی می دانند(بنابراین، چنین افرادی که در حاشیه عرفان حلقه برای خود ایجاد رشته ها و شاخه هایی دیگری نموده اند و معرفی شعور الهی ناب را به کسب و کار و مطرح کردن خود ترجیح داده اند در زمره مربیان عرفان حلقه محسوب نمیشوند و به عنوان سوء استفاده گر شناخته شده اند، هرچند که به روی خود نیاورند و یا این حرکت خود را توجیه نمایند).

۶. …

در خاتمه، یادآور می شود که از این پس این بهانه تراشی ها و خیانت ها دیگر از هیچ شخص و گروهی پذیرفته نیست و چون این عده اندک، وقت و انرژی زیادی را تا کنون از این مجموعه هدر داده اند. از اینرو، از مجموعه عرفان حلقه درخواست می کنم تا به علت کمبود وقت اینجانب در پاسخگویی به عوامل خود فروخته و مشکوک، ضمن خنثی نمودن توطئه و دسیسه آنها، از عضویت در سایت ها و کانال های مختلف آن ها خودداری نمایند و همچنین از کلیه دوستانی که به عنوان رصد سایت و کانال های این افراد، گروه ها و موسسات یا به دلایل دیگری عضو هستند(اخبار پشت صحنه مربوط به عوامل معلوم الحال ذکر شده را مدیون این دسته از افراد دلسوز مجموعه هستیم)، خواهش می کنم بلافاصله خارج شوند. زیرا از این پس هر کسی که عضو این گروه ها باشد، خارج از مجموعه و جزء همکاران آن ها محسوب خواهد شد. در ضمن همه مربیان و گروه های وفادار به عرفان حلقه موظف هستند که افراد پیرامون خود را در جریان کلیه اطلاعیه ها و مباحثی که به هر عنوان از این کانال مطرح می شود قرار بدهند.

همچنین از همه افرادی که نزد مربیان مشکوک که در زمره کسانی هستند که در حال همدستی و همراهی با چنین عواملی می باشند، درخواست می کنم مربی خود را ترک نموده و از مربیانی استفاده کنند که امانتدار آموزه های عرفان حلقه بوده و نسبت به اهداف آن وفادار هستند و قصد طرح خود و ایجاد دکان و دستک برای خود را ندارند.

در ضمن فراموش نشود مبارزه و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم به هر نحو و به هر شکلی جزء وظیفه هر انسان آزاده ای بوده و خروجی دنیای عرفان نیز انسان های حق طلبی است که با ظلم و ستم مبارزه می کنند و مدافع و طرفدار مظلوم هستند(با هر نوع جریانی چه فردی و چه جمعی). به همین دلیل هم عرفان در طول تاریخ همواره از جانب قدرت های خودکامه و اشخاص فرصت طلب مورد تهاجم و بی مهری قرار گرفته است.

بنابراین، وظیفه همه دوستان مجموعه است که به افرادی که با هر انگیزه ای این مجموعه را مورد تعدی و ظلم و ستم قرار میدهند با هوشیاری تمام ترفندهای آن ها را خنثی کنند و اقدام به چنین عملی که مطابق قانون زمینی صورت می گیرد به هیچ عنوان نقض رحمانیت محسوب نمی شود(اشتباهی که گریبانگیر برخی از افراد مجموعه می باشد و تصور میکنند پاسخگویی به این دسته و اخراج آنها خلاف رحمانیت است) به ویژه که افراد خاطی، بارها دعوت به بازگشت به وحدت شده اند.

         با آرزوی توفیق الهی

           محمد علی طاهری